Aki életében már egyszer is sütött palacsintát, jól tudja, hogy ez a hazai körökben rendkívül népszerű – legtöbbször édes, de olykor sós – étel könnyedén kifoghat rajtunk. Mert amilyen egyszerűnek tűnik az elkészítése, valójában pont annyira összetett. Legjobb hozzávalója a rutin, de aki ezzel nem rendelkezik, az se ijedjen meg (annyira): tanulmányozzá át cikkünket alaposan, végzetes hibák és azok legegyszerűbb feloldásáról számolunk most be ugyanis.
Nehogy kifelejtsük a sót vagy a cukrot!
Ha a palacsintatésztát só vagy cukor nélkül készítjük el, ízetlen lesz a végeredmény, továbbá a textúra sem lesz tökéletes. A cukor hozzáadása ráadásul nemcsak az étel ízét, hanem annak színét is javítja, a palacsinta barnás foltjait ugyanis a karamellizálódott cukor adja. Nem szabad azonban túlzásba esnünk, a sok cukortól ugyanis azonnal leragad a tésztánk. Mi tehát a megoldás? Csipetnyi só és cukor – annál semmiképp sem több.
Ezt is olvasd el! 5+1 tuti tipp az álompalacsintákhoz
Pihentessük a tésztát!
Bár létezik olyan álláspont is, amely szerint nem szükséges, valójában akkor teszünk a legjobban a palacsintatésztánkkal, ha hagyjuk legalább 10 percig pihenni sütés előtt. Ez ugyanis lehetővé teszi, hogy a liszt megfelelően hidratálódjon, így elkerülhető a kemény, rágós palacsinta.
Ez is érdekelhet: Palacsinta air fryerben sütve? Miért ne!
Túl hideg a serpenyő!
Fotó: Shutterstock
A serpenyőt mindenképp elő kell melegítenünk sütés előtt, máskülönben a tészta azonnal felszívja az olajat. Ez pedig azt eredményezi, hogy tocsog majd a zsiradéktól a palacsintánk.
Egy egyszerű trükkel azonban ellenőrízhetjük, eléggé felmelegedett-e a serpenyőnk: csepegtessünk rá vizet, ha pedig egyből sisteregni kezd, akkor bele is foghatunk a sütésbe.
Legyünk türelemmel, ne fordítsuk meg túl korán!
A megfelelő állag elérésének egyik titka, hogy csak egyszer fordítjuk meg sütés közben a palacsintánkat. Az időzítés is lényeges: ha túl korán lépjük meg mindezt, a tészta könnyen nyers maradhat.