olajos magvak
Fotó: Unsplash

Sokkal több olajos magot kellene fogyasztanunk – fontos élettani hatásuk van

Egy kutatás szerint már néhány apró életmódbeli változtatással sokat tehetünk az agyunk egészséges működéséért. Az egyik ilyen, ha minden nap magvakat fogyasztunk. A memóriazavarral kapcsolatos problémák gyógyszeres kezelése rendkívül nehéz, ám egy friss kutatás szerint az apró harapnivalók segíthetnek a megelőzésben.


A demencia gyógyszeres kezelése csak elenyésző pozitív hatásokkal jár, különösen akkor, ha a betegség romlásának megelőzése a cél

– írja Bruno Bizzozero-Peroni egészségügyi kutató, aki kollegái segítségével nemrég tanulmányt készített arról, hogy hogyan befolyásolják a magvak az agy működését. A UK Biobank segítségével több mint 50 ezer résztvevőt vizsgáltak 7 éven keresztül, melyből kiderült, hogy azoknál, akik naponta egy marék magvat fogyasztanak, csökkenhet a demencia kialakulásának kockázata – írja a Science Alert.

A 60 év feletti korcsoportban azoknál, akik naponta legfeljebb 30 grammot esznek, 16 százalékkal csökkenhet a demencia kialakulásának az esélye az elkövetkezendő években.

olajos magvak

Fotó: Unsplash

Érdemes megjegyezni, hogy mindez csak azoknál a résztvevőknél volt észrevehető, akik nem dohányoznak, nem küzdenek túlsúllyal és nem fogyasztanak napi szinten alkoholt. Az is kiderült, hogy férfiaknál a magányérzet és az életkor nem számít befolyásoló tényezőnek.

Még több tipp az egészséges életmóddal kapcsolatban! 100 évig szeretnél élni? A szakértő szerint ez a 4 dolog segíthet

Nem ez az első eset, hogy a magvakat összefüggésbe hozták az agy megfelelő működésével, ugyanis finom ízük mellett energiában és tápanyagokban rendkívül gazdagok. Számos tudós éppen ezért úgy véli, hogy jótékony hatással lehetnek az általános egészségünkre is. Egy másik, 12 héten keresztül zajló, szakértők által ellenőrzött kutatás során megállapították, hogy napi egy marék mogyoró javítja a rövid távú memóriát, valamint a beszédkészséget az alapvetően egészséges, ám túlsúlyos felnőtteknél is. A lap ellenben megjegyzi, hogy léteznek olyan kutatások is, melyek semmilyen összefüggést nem találtak a csemege és az agy működése között.

A figyelmetekbe ajánljuk