Az Egyesült Államok Szövetségi Légiközlekedési Hivatala (FAA) friss közleményében számolt be azokról a hatásokról, amelyet a hamarosan bekövetkező teljes, illetve részleges napfogyatkozás kiválthat. A jelenség, mely a régió délnyugati részéről északkeleti irányba halad majd, összesen három napig lesz megfigyelhető Észak-Amerika több városában.
Ez is érdekelhet: Így tudták a maják pontosan megjósolni a napfogyatkozásokat
A teljes napfogyatkozás ritka esemény, az Egyesült Államokban legutóbb 2017-ben csodálhatták meg az emberek, a mostanit követően pedig 20 évet kell várniuk a következőre.
Ezért érthető, hogy sokak akár repülőre is szállnak, hogy a kellő helyről élvezzék a pár percig tartó ritkaságot. Az ilyen jellegű utazások azonban késéseket és egyéb problémákat okozhatnak az ország egyes repülőterein.
A napfogyatkozás útvonalán található repülőtereken a szokásosnál nagyobb forgalomra lehet számítani. A forgalmi csúcsidőszakokban késésekre kell számítaniuk az utazóknak, de a parkolási lehetőségek is korlátozottak lehetnek – különösen a kisebb repülőtereken
– közölte az FAA, akik szerint több mint négyszáz repülőtér lehet majd érintett.
Ezt is nézd meg! Felejthetetlen látvány volt a teljes napfogyatkozás az Antarktisz felett
A repülőtereken kívül a környező utakon is megnövekedett forgalommal számolhatnak az emberek, és lehetséges, hogy a légi irányítás területén dolgozóknak muszáj lesz alternatív útvonalat javasolniuk a repülőgépek számára – olvashatjuk a Drive magazin cikkében.
A következő teljes napfogyatkozás hazánkban
Sokak bánatára hazánkban 2081. szeptember 3-án, tehát 57 év múlva lesz legközelebb teljes napfogyatkozás.
Amennyiben viszont megelégszünk a részleges napfogyatkozással is, arra már csak egy évet kell várni: a legközelebbi ugyanis 2025. március 29-én lesz esedékes.