Magyarországon szemet gyönyörködtető természeti csodákkal találkozhatunk, azonban vannak olyan helyek amelyek télen különösen szépek.
Apci tengerszem
A Hatvan mellett fekvő Apcon található egy bányagödör, ami hosszú évek alatt feltöltődött talajvízzel.
Nem meglepő módon a turisták hamar megtalálták maguknak ezt a helyet, a legtöbben pedig a nyári időszakban látogatnak ide, de sokak szerint az Apci tengerszem télen a leggyönyörűbb.
Ez is érdekelhet: 4 magyar város, amely találó becenévvel rendelkezik
Egerszalóki sódomb
A Egerszalókon található sódomb egy különleges természeti képződmény: a 410 méter mélyről feltörő kénes szagú hévízforrás 65-68 Celsius-fokos gyógyvízet áraszt magából.
Külön érdekesség, hogy a sódomb melletti gyógyfürdőnek le kell hűtenie a vizet, hogy meg lehessen mártózni benne.
A gyógyvíznek azonban nemcsak élettani hatása van, hanem „építészeti remekeket” is alkotott, hiszen 1200 négyzetméteres, látványos mészkőlerakódások alkotta medencéket hozott létre – írja a Drive Magazine.
Fátyol-vízesés
A Fátyol-vízesés egy valódi mesebeli hely, ami olyan, mintha egy Disney-rajzfilmben lennénk. Ennek okán ez a Szalajka-völgy legnépszerűbb látványossága és úti célja.
A vízesés telente gyakran befagy, ami kifejezetten szép látvány, viszont a hidegebb hónapokban veszélyes lehet, úgyhogy érdemes vigyázni vele.
Molnár János-barlang
A védett barlangnak minősített Molnár János-barlang Budapest II. kerületében, a Budai-hegységben található.
Kissé meglepő módon ez a látványosság egy népszerű búvárhely, mivel a barlang egy része víz alatt áll. Sőt, az objektumot egy építkezés közben fedezték fel, sőt, ma a Lukács-fürdő gyógyvízellátásához is hozzájárul.