japán város látképe
Fotó: Su San Lee/Unsplash

A japánok teljesen átalakítanák a turizmust

Japánt június óta minden hónapban legalább 2 millió külföldi turista látogatta meg. A tömegek visszaszorításának érdekében a távol-keleti ország idegenforgalomért felelős minisztere nemrégiben új, megelőző intézkedéseket jelentett be.


A kormány statisztikái szerint a turisták újra tömegesen érkeznek Japánba, a látogatószámok majdnem elérték a koronavírus-világjárvány előtti szintet.

Ezt is olvasd el! Barangolás a felkelő nap országában – 5 dolog, amit nem tudtál Japánról

Bár ez jó hír az ország idegenforgalmi és a vendéglátói ipar számára, a politikusok szerint vannak határok, amiket be kell tartani és tartatni. A hírek szerint a Fuji-hegyen például egyre nagyobb az aggodalom a környezetszennyezés és a tömegek okozta tumultus miatt.

A tervek között ezért is szerepel a nagyvárosok közlekedési rendszereinek megerősítése mellett a turisták ösztönzése arra vonatkozóan, hogy változatosabb célpontokat válasszanak.

Közlekedési lehetőségek szélesítése

jap\u00e1n v\u00e1ros este

Fotó: Jezael Melgoza/Unsplash

Az egyik lényeges lépés az infrastruktúra megerősítése – különösen a busz- és taxiflották bővítése – lenne. Cél, hogy a népszerű városok a turistafolyamot jobban tudják kezelni. Jelenleg ugyanis a turistaparadicsomokban és a városok központjaiban a taxitársaságok csak nehezen tudnak megbirkózni a kereslettel.

Ez is érdekelhet: 4 japán kifejezés, amit mi is használunk – de vajon tudod-e, pontosan mit jelentenek?

  A csúcsidőn kívüli turizmus 

Egy másik javaslat szerint a kulcsfontosságú közlekedési csomópontokról közvetlen buszjáratokat hoznának létre a népszerű látogatóhelyekre – egy kis csavarral: a hatóságok azt javasolják, hogy a legforgalmasabb időszakokban legyen jóval magasabb a viteldíjak összege, hogy ezzel is ösztönözzék a turistákat a csúcsidőn kívüli utazásra.

A kevésbé látogatott területek felfedezése

A már említett minisztérium azt is hangsúlyozta, hogy Japán turizmusát el kell terelni a túlzsúfolt gócpontoktól, például Tokiótól és Kiotótól. Az év eleji javaslat 11 természeti és vidéki mintacélpontot nevezett meg.

Turistaadó bevezetése

Ha nem is mindenhol, de több helyen idegenforgalmi adót vezetnek be a különböző látványosságok kapcsán. Ilyen többek között Hatsukaichi városában található Itsukushima-szentély. Az UNESCO világörökségi helyszínének megtekintéséért október eleje óta az idelátogatókat 100 jen (200 forint) illeték terheli, amely később egyre drágább is lehet.

Felelősek vagyunk a természet, a történelem és a kultúra megőrzéséért, és ezek átadásáért a következő generációknak

– hangsúlyozta Shunji Mukai, a város tisztviselője.

A figyelmetekbe ajánljuk