Lord Howe-sziget
Fotó: Shutterstock

A Lord Howe-szigeten csak annyi látogató lehet, ahány helyi lakos van

Ezen a paradicsomi szigeten sosincs 400 turistánál több

Ausztrália keleti partjaitól többszáz kilométerre fekszik a Lord Howe-sziget, ami igazi érintetlen paradicsomnak számít a Csendes-óceánban. A terület első látásra pont olyan, mint ami vonzza a turistákat. Nos, ez akár igaz is lehetne, de a sziget különlegessége éppen az, hogy egyszerre sosem engednek be 400 látogatónál többet. Ez pedig – egyáltalán nem meglepő módon – csodákat művel a természettel.


A Lord Howe-szigeten épp az a legnagyobb érték, ami nincs. Nincs tömeg, nincs hangzavar, nincsenek felesleges szuveníreket árusító boltok – egyszóval semmi, amit egy-egy utazás során megszokhattunk. A CNN emlékeztet rá, hogy

a területet már 1982-ben az UNESCO természeti világörökséggé nyilvánította, elsősorban a szigeten élő megszámlálhatatlan veszélyeztetett faj miatt.

Ez is érdekelhet! Egy kutatás szerint jelenleg ezek a legmegfizethetőbb országok

A Lord Howe-sziget

A Lord Howe-sziget évtizedek óta az UNESCO természeti világörökségének része

Fotó: Shutterstock

A közös érdekünk és a közös vágyunk is az, hogy bármi is történjen, a végén a természet legyen az első helyen. Ezért lehetséges az, hogy a terület 85 százalékát még mindig őserdő borítja és a sziget 75 százalékán tilos bármiféle építkezést folytatni

– idézi az egyik helyi szakértőt, Dean Hiscox-ot a portál.

A helyieket is kötik az építkezési tilalmak, így jellemzően 5-6-7 generáció óta ugyanazok a családok élnek itt. Ők pontosan tudják, hogy mennyire fontos tiszteletben tartani a természetet és nagyon élvezik is azt a fajta életstílust, ami talán nincs sehol máshol a világban.

Az sem véletlen, hogy jelenleg 400 főben határozták meg a helyiek a látogatók számát. A 14 négyzetkilométeres szigeten ugyanis most nagyjából épp ennyien laknak és a szabályozás lényege az, hogy sosem lehet több turista Lord Howe-ban, mint amennyi helyi lakos.

Ajánljuk figyelmedbe! Íme, Európa 10 leggyönyörűbb szőlőültetvénye

Ennek a különös tilalomnak köszönhető egyébként az, hogy például a helyi korallzátony az egyik legegészségesebb a világon, ahogy az is, hogy sok, kihalásra ítélt állat-, és növényfaj ezen az érintetlen szigeten talált új otthonra.

A figyelmetekbe ajánljuk