Űrhajós az űrben.

5 megdöbbentő dolog, amit tényleg felküldtek az űrbe

Az már megszokott dolognak számít, hogy a nemzetközi ügynökségek különböző alkatrészeket vagy asztronautákat küldenek fel az űrbe. Azonban az évtizedek alatt volt pár olyan csomag, ami magyarázatra szorul. Az alábbi cikkben 5 ilyen esetet sorolunk fel.


Luke Skywalker fénykardja

Mark HamillLucasfilm

A Discovery űrrepülőgép 2007-es STS-120-as küldetése a legénység, és a Nemzetközi Űrállomás alkatrészein kívül egy apró, mégis érdekes rakományt is vitt magával: nevezetesen Luke Skywalker eredeti, 1977-es lézerkardját.

Na de mégis mi volt ennek az oka? A Star Wars első része 2007-ben ünnepelte a 30. születésnapját, és mind a készítők, mind a NASA úgy vélték, ennél szellemesebb módon nem is lehetne megemlékezni a jeles évfordulóról.

Tesla Roadster

2018 februárjában megvalósult a SpaceX egyik legfontosabb küldetése: a Falcon Heavy nevű rakétájuk végre teljesítette az első tesztrepülését. Elon Muskék ezt nem akárhogyan ünnepelték meg, ugyanis a rakétával együtt egy másik járművet is felküldtek az űrbe.

Nevezetesen egy Tesla Roadster típusú autót, amit egy Starman nevű próbaba „vezetett”, sőt, egy ideig még élőben közvetítették az útját is.

Starman jelenleg egy ellipszis alakú pályán kering a Nap körül, és a jövendölések szerint a Föld vagy a Vénusz légkörében fog elégni.

Ez is érdekelhet: 5 perc alatt feltölthető akkumulátor kerülhet a Teslákba

Sajt

Alexander Maasch/Unsplash

A SpaceX vezetői nemcsak a Falcon Heavy kilövésekor voltak elemükben, hanem 8 évvel korábban, hanem a Dragon űrkapszula elindításakor is emlékezeteset alkottak.

Muskék ugyanis egy nagy kerék Le Brouere-sajtot juttattak Föld körüli pályára. Ez a húzás a Monty Python Repülő Cirkusza nevű ikonikus brit társulat vígjátéksorozatának egyik klasszikus jelenetére utalt, John Cleese megpróbál sajtot rendelni egy olyan boltból, ahol nem kapható ilyen termék.

Marhahúsos szendvics

Illusztráció.

Mae Mu/Unsplash

John Young, a NASA űrhajósa egy kukoricás marhahúsos szendvicset csempészett fel a Gemini 3 küldetés során az űrrepülőre, 1965. március 23-án.

Ebből aztán később komoly konfliktusok alakultak ki, ugyanis az eset felkeltette az amerikai politikusok figyelmét, és a képviselőház költségvetési bizottságának vizsgálatához vezetett, ahol aggodalmakat fogalmaztak meg az űrhajóban lévő laza morzsák potenciális veszélyeivel kapcsolatban.

LEGO

Xavi Cabrera/Unsplash

A NASA Juno űrszondájának fedélzetén 2011-ben három egyedi LEGO figurát küldtek a Jupiterhez.

A szóban forgó figurák a római Jupiter istent, feleségét, Junót és Galileo Galileit ábrázolják.

A kezdeményezés a „Bricks in Space" nevű projekt része volt, amelyek a NASA és a LEGO a gyerekek tudomány, technológia, mérnöki tudományok, és matematika iránti érdeklődését akarja ösztönözni.

Forrás: ITT


A figyelmetekbe ajánljuk