Kígyó.

A világtörténelem legnagyobb kígyója még a dinoszauruszoknál is félelmetesebb volt

Ugyan az őslényekkel kapcsolatban rendszeresen a dinoszauruszok kerülnek szóba, azonban létezett egy olyan kígyó, ami még az előbbi lényeknél is sokkal ijesztőbb volt.


T.rexekről nagy valószínűséggel már mindenki hallott, de ismerős valakinek az a név, hogy Titanoboa? Az emberek jelentős része erre a kérdésre azt fogja, felelni, hogy nem.

Pedig ez a kígyószerű lény legalább olyan jelentős volt, mint az előbb említett dinoszaurusz.

Ez is érdekelhet: Miért volt aprócska karja a T.Rexnek?

A Hello Magyar szerint a Titanoboa cerrejonensis a kutatók becslései alapján körülbelül 65 és 55 millió évvel ezelőtt éltek a paleocén korban, így tehát ez a csúcsragadozó a dinoszauruszok kihalása után uralta dél-amerikai dzsungeleket.

De mégis mekkora volt ez a kígyó? A Kolumbiában lévő Cerrejón régióban 2009-ben talált leletek alapján a Titanoboa körülbelül 13-14 méter magas lehetett, és feltételezhetően az akkori, mostaninál jóval magasabb hőmérséklet miatt nőhetett ekkorára ez a lény.

A leletekből továbbá azt is megtudták állapítani, hogy a szóban forgó óriáshüllő valószínűleg a Boidae családba tartozott, amelyből például a boa constrictorok is származnak. Így tehát lény minden bizonnyal lesből támadt az áldozataira (például krokodilokra), melyeket aztán az óriási állkapcsaival tépett szét.


A figyelmetekbe ajánljuk