munkatársak örülnek együtt
Fotó: Shutterstock

5 módszer, amivel visszaszerezheted a motivációd a munkahelyeden

Ahogyan nem a partnered feladata, hogy boldog legyél otthon, ugyanúgy nem a főnököd feladata, hogy boldogan éld meg a munkahelyeden töltött időt.


Nem lehet mások érzéseit megoldani − gondolataink megváltoztatása belső munka, amelyet nem lehet kiszervezni. Még azoknak sem lehet csupán kívülről segíteni, akiket a legjobban szeretünk, akikben a legjobban megbízunk és akiket a legjobban csodálunk.

Ez azt jelenti, hogy mi irányítunk. Ha úgy érzed, épp kifogytál az ötletekből, hogyan változtasd meg a szemléleted, hozzáállásod a munkahelyeden, és legyél motiváltabb, összegyűjtöttünk öt módszert az Inc. segítségével, amivel elindulhatsz.

Ez is érdekelhet: Ezzel a 3 lépéssel motiválja Elon Musk a csapatát

​1. Vedd észre, mi az, ami működik!

Ha levert vagy és úgy érzed elakadtál a munkahelyeden, az egy jó szűrő is lehet. Általában csak azt látjuk, ami nem jó. Állítsd magad kihívás elé, és ma vegyél észre (és akár írd is le) egy dolgot, ami jól működik vagy jól ment, holnap pedig tegyél hozzá még egyet! A hét végén nézd meg, milyen magasra tudsz emelkedni ezáltal.

2. Dolgozz a kapcsolataidon!

Ha van egy jó barátod a munkahelyeden, az sokat segít. A pozitív kollegiális kapcsolatok jelentősen hozzájárulhatnak a boldogságodhoz. Kezdeményezz, teremts kapcsolatot a munkatársaiddal, vegyél részt baráti beszélgetésekben, és ajánld fel a támogatásod, ha szükséges! A bajtársiasság és a csapatmunka érzésének kiépítése kellemesebb munkakörnyezetet teremt.

Ha tovább olvasnál: Íme néhány hasznos tipp a halogatás ellen

​3. Dolgozz a céljaidon!

egy fiatal n\u0151 laptoppal az \u00f6l\u00e9ben \u00fcl egy nappali padl\u00f3j\u00e1n, k\u00f6r\u00fcl\u00f6tte pap\u00edrlapok

Fotó: Shutterstock

Ellenőrizd idei céljaid − vagy tűzz ki néhányat, ha még nincsenek. Elérhetőek? Néha a kitűzött munkahelyi célok annyira kívül esnek a lehetőségek határain, hogy valójában demotiválóak. Bontsd a nagyobb célokat kisebb, kezelhető feladatokra, és ünnepel meg az előrehaladást útközben. Az irány és a teljesítés érzése fokozhatja az általános munkahelyi elégedettséget és boldogságot.

​4. Dolgozz az egyensúlyérzékeden!

A munka és a magánélet egyensúlya nem arról szól, hogy merev szabályokat állítasz fel az időbeosztásodban. De megköveteli, hogy a munkán kívül is legyen valami, amit szeretsz csinálni. Gyakran nem annyira azért borul fel az egyensúly, mert túlhajszoljuk magunkat, hanem azért, mert nem játszunk/pihenünk/gondoskodunk magunkról eleget.

​5. Tanulj valami újat!

Energetizál és motivál, amikor megtanulsz egy új szakmai trükköt. Keresd a lehetőségeket, hogy bővítsd a készségeidet, akár képzési programok, workshopok révén, akár új feladatokat keresve!


A figyelmetekbe ajánljuk