Mars.

Ezek a rejtélyes marsi alakzatok megválaszolhatják a bolygó legnagyobb kérdését

Egy kínai marsjáró nagy felfedezése miatt közelebb kerülhetünk a Mars nagy kérdésének megválaszolásához.


A Nature Astronomy nevű tudományos szaklapban a Kínai Tudományos Akadémia (CAS) kutatócsoportja bejelentette, hogy a Zhurong rover segítségével több rejtélyes földalatti sokszöget találtak, amelyek mintegy 30 méterrel a felszín alatt helyezkednek el, és valószínűleg jégből alakultak ki – írja a Futurism.

A CAS munkatársai a Zhurong mérései szerint összesen 16 sokszögletű ékre bukkantak egy körülbelül 2 négyzetkilométeres területen.

Ez is érdekelhet: Egy lépéssel közelebb kerültünk ahhoz, hogy a Marson is lélegezni tudjunk

A furcsa jelenségek kialakulásának körülményei egyelőre ismeretlenek, azonban a kutatók a tanulmányukban utaltak arra, hogy valószínűleg fagyási-olvadási ciklusok hozták létre őket, ilyeneket egyébként a Földön a tél és a tavasz során figyelhetünk meg.

Így tehát a sokszögletű jelenségek belsejében valószínűleg jég is található, amely bizonyítékot szolgáltathat arra vonatkozóan, hogy folyékony víz van a Vörös bolygón.

A tanulmány továbbá megállapította, hogy a poligonok minden bizonnyal 3,7 és 2,9 milliárd évvel ezelőtt keletkezhettek a Marson, ami arra utal, hogy korábban nagy kiterjedésű víztestek helyezkedtek el a sokszögletek területén.

A Zhurongnak egyébként nem ez volt az első komolyabb felfedezése, hiszen nemrégiben a rover által begyűjtött mintákból a kínai tudósok megállapították, hogy a Marson minden bizonnyal nagyszabású áradások zajlottak le.


A figyelmetekbe ajánljuk