Nagyszabású expedíció ered idén a híres Loch Ness-i szörny nyomába – ezúttal a NASA technológiáját is igénybe veszik a mitikus lény megtalálásához.
A Loch Ness-i szörny hosszú évszázadok óta izgatja az emberek fantáziáját. Elsőként egy 7. századi írás számolt be arról, hogy Skócia második legnagyobb tavát egy különös lény lakja, az elmúlt évtizedekben pedig valóságos kultusz alakult ki „Nessie” körül.
Számtalan kép készült az állítólagos szörnyről, többségükről azóta egyértelműen kiderült, hogy hamisak. A Loch Ness-i szörny rajongói azonban nem adják fel, bizonyítani akarják a lény létezését.
Tavaly is nagy erőkkel kereste Nessie-t egy kutatócsoport, de néhány víz alatt készült hangfelvétel volt a legtöbb, amit fel tudtak mutatni.
Idén májusban egy még nagyobb szabású expedíció ered a szörny nyomába – írja az Independent.
Ez is érdekelhet: Négy hely Skóciában, amit mindenképp érdemes meglátogatnod
Éppen kilencven évvel ezelőtt zajlott az első szervezett Nessie-kutatás, amelyet egy báró, bizonyos Sir Edward Mountain kezdeményezett. A kerek évforduló alkalmából mindent megtesznek a Loch Ness-i szörny fanatikusai, hogy végre bizonyítékot találjanak a mitikus lény létezésére.
A szervezők több száz önkéntest várnak a keresőcsapatukba, feladatuk az lesz, hogy kémleljék a tó felszínét.
Azoknak sem kell elkeseredniük, akik személyesen nem tudnak jelen lenni, ugyanis webkamerán keresztül is pásztázhatjuk a tavat.
Több más érdekességgel is készülnek a szervezők az évforduló alkalmából: lesz dokumentumfilm-vetítés, megszólal egy szemtanú, de hajókázni is lehet a híres tavon.
Ezt is figyelmedbe ajánljuk: 5 hűvös európai úti cél, ha már most nem bírod hőséget
Urquhart vára a Loch Ness partján
Fotó: Unsplash
A Nessie-rajongók megszállhatnak a Drumnadrochit Hotelben is – e szálloda ablakából pillantotta meg a szörnyet egy bizonyos Mrs Aldie Mackay a múlt század első felében.
A kutatók azonban nem csak lelkes amatőrök segítségét várják: ezúttal a NASA technológiáját is igénybe vennék a tó mélyének átvilágításához.
Kérdés persze, hogy az amerikai űrügynökség valóban hajlandó lesz-e segíteni.