Kínai tudósok ismét sikeresen klónoztak egy állatot

Kínai tudósok ismét sikeresen klónoztak egy állatot

Kínai tudósok először klónoztak sikeresen két tibeti kecskét. Remélik, hogy ez a bravúr segít majd a kasmírgyapjáért nagyra becsült állat szélesebb körű tenyésztési törekvéseinek támogatásában.


Ha az állatok klónozása kerül szóba, valószínűleg mindenki Dollyra gondol, a skót birkára. Ő volt a világ első testi sejtből klónozott emlőse, bár a hiedelemmel ellentétben nem ő volt a világ első klónozott állata. A tudomány pedig 1996 óta rengeteget fejlődött, hiszen sikeresen megtörtént az első emberbe való sertészszív átültetése, közzétették az első teljes emberi genomot és még sorolni lehet a forradalmi áttöréseket. Kínában pedig most először sikeresen klónoztak kecskéket is.

Ez is érdekelhet: 5 forradalmi orvostechnológiai újítás, ami megváltoztathatja a jövőnket

Az állatok nemrégiben születettek Csinghajban, Kína északnyugati részén, a Tibettel határos tartományban. A klónozott kecskéket az Északnyugati A&F Egyetem kutatócsoportja hozta létre szomatikus sejtklónozással.

Két klónozott kecske született Csinghajban. Az elsőszülött 3,4 kilogrammot nyomott és egészséges

– nyilatkozta Su Jianmin, a klónozási programot vezető tudós.

Ezen kívül a projektről csak szűkszavúan közöltek részleteket, és az sem világos, hogy az eredményeket publikálják-e szakmailag lektorált folyóiratban. A kínai állami média, a CCTV azonban közzétett egy felvételt az imádni való klónozott kölyökről –számolt be az IFLScience.

Ugyanezt a technikát, a szomatikus sejtklónozást egerek, görények, nyulak, kutyák, sertések, kecskék és teheneknél is alkalmazták már. Sőt, az ázsiai országban már robotokat is segítségül hívtak a klónozáshoz, ezzel is csökkentve a kézi kísérletek során tapasztalt hibák számát.

A figyelmetekbe ajánljuk