A Live Science számol be arról, hogy október 17-én az év legnagyobb és egyben legfényesebb szuperholdja lesz megfigyelhető az égbolton. A mostani jelenség során a Hold rendkívül közel kerül hozzánk, a Hold-Föld távolság mindössze 357 ezer kilométerre zsugorodik.
A portál emlékeztet, hogy a szuperhold valójában nem a tudományos megnevezése a jelenségnek, valójában perigeumi Holdnak nevezik, ami azt a pályát jelöli, ahol a kísérő bolygónk a hozzánk lehető legközelebb mozog.
Ez is érdekelhet! Csodálatos fotó készült a vérholdról
A szuperhold többnyire 14%-kal nagyobb és 30%-kal fényesebbnek tűnhet, mint a legkisebb telihold, így valóban egy látványos eseményre kell felkészülnünk.
Várhatóan holdkelte után, magyar idő szerint nagyjából 17:45-től lesz majd látható az égbolton, de az égitest az október 17-ét megelőző és az azt követő napon is az átlagosnál sokkal fényesebb lesz.
Ezt is olvasd el! Videón az óriási, fokozatosan növekvő napfolt, ami épp a Föld felé néz
A mostani jelenséget egyébként vadászholdnak is nevezik, aminek történelmi hagyományai vannak. A Live Science szerint onnan ered az elnevezés, hogy régen ez a jelenség jelezte a vadászoknak, hogy közeleg a tél.
Az idei évben eddig kétszer volt hasonló égi jelenség: augusztus 19-én és szeptember 17-én volt látható a szuperhold. A számítások szerint az idén a mostanit leszámítva már csak egyszer kerül hozzánk különösen közel a Hold, november 15-én.