Macska.

30 millió kilométerről sugározták a Földre ezt a cicás videót

Egy rendkívül aranyos cicás videó érkezett a bolygónkra, amelyet 31 millió kilométerre a Földtől sugároztak ide. De mégis hogy lehet ez?


Az emberiség a különböző távcsövek és műszerek okán egyre távolabb lát az univerzumban, azonban hiába készülnek el ezek a felvételek, ha azokat nem, vagy csak nagyon lassan lehet visszaküldeni a Földre.

Természetesen a NASA szakemberei folyamatosan dolgoznak a kérdéskör fejlesztésén, a múlt hónapban az ügynökség pedig bemutatta, hogy a közeli infravörös lézernyalábok segítségével miként lehet adatokat továbbítani a Psyche nevű szonda küldetésről, amely akkor 16 millió kilométerre volt a Földtől.

Ez is érdekelhet: Kamerát szerelt a macskájára, de nem lett jó vége a dolognak

Egyesek azonban a bejelentés után szkeptikusak voltak azzal kapcsolatban, hogy van-e olyan fejlett ez a rendszer, hogy komolyabb fájlokat, illetve felvételeket lehessen a segítségével hazasugározni.

A kétkedők azonban most fellélegezhetnek, ugyanis a Psyche 30 millió kilométerről sikeresen elküldött egy 15 másodperces videót egy macskáról, aki egy lézerpontot kerget – írja az IFL Science.

A mostanra sztárrá vált cicáról, Taterről készült felvételt még az indulás előtt töltötték fel a szonda memóriájába a mérnökök, hiszen erre a kísérletre évek óta készülnek az űrügynökségnél.

Ez az eredmény aláhúzza elkötelezettségünket az optikai kommunikáció fejlesztése iránt, amely kulcsfontosságú elem a jövőbeni adatátviteli igényeink kielégítésében. A sávszélesség növelése alapvető fontosságú a jövőbeli felfedezési és tudományos céljaink eléréséhez, és várakozással tekintünk e technológia további fejlődése és a jövőbeli bolygóközi küldetések során történő kommunikáció átalakítása elé

– mondta Pam Melroy, a NASA helyettes adminisztrátora egy új nyilatkozatban.

Na de mégis milyen gyorsan ért haza ez a videó? A 15 másodperces infravörös lézerjelekké kódolt macskatáncról készült felvétel 101 másodpercig utazott, és másodpercenkénti 267 megabit sebességgel érkezett meg a Földre.

A figyelmetekbe ajánljuk