Az álmodozás igen pozitív dolgokat árul el az emberi elméről – állítják a kutatások.
A Psyblog cikke szerint azok, akik rendszeres álmodozásról számolnak be, magasabb intellektuális képességekkel rendelkeznek, és az agyuk is hatékonyabban működik.
Az előbbi megállapítások egy olyan vizsgálatból származnak, amely során több mint 100 ember bámult öt percig egy fix pontot, miközben folyamatosan vizsgálták az agyukat.
Ez is érdekelhet: Emberi kapcsolataink mérgezője: a glória effektus
A kutatók arra voltak kíváncsiak, hogy miként működnek együtt az agyterületek, amikor nem kaptak semmilyen konkrét feladatot. Az eredmények arról árulkodnak, hogy az álmodozók okosabbak és kreatívabbak is voltak.
A hatékony agyú embereknek talán túl nagy az agykapacitásuk ahhoz, hogy megállítsák az elméjük elkalandozását. Az emberek hajlamosak arra gondolni, hogy az elkalandozás rossz dolog. Megpróbálsz figyelni, de nem tudsz. Adataink összhangban vannak azzal az elképzeléssel, hogy ez nem mindig igaz. Vannak emberek, akiknek hatékonyabb az agyuk
– mondta Dr. Eric Schumacher, a tanulmány társszerzője.
A kérdéskörről Christine A. Godwin, a tanulmány első szerzője is megszólalt, a kutató elmondta, pontosan meg akarja vizsgálni, hogy mikor lehet hasznos a gondolatvándorlás és mikor nem:
Fontos egyéni különbségeket is figyelembe kell venni, például azt, hogy az adott személy mennyire motivált vagy szándékozik egy adott feladatra koncentrálni.