A Trevi-kút.

Brutális mennyiségű pénzt dobálnak a turisták a Trevi-kútba

Rómát évente 21 millió turista keresi fel – nem csoda, hogy rengeteg pénz gyűlik össze a Trevi-kútban.



A római Trevi-kútról az is hallott már, aki sosem járt az örök városban. A Poli-palota déli oldalán található szökőkút építését 1762-ben fejezték be, és azóta is kötelező program minden Rómába látogató turista számára.

Ez fokozottan így van 1960 óta, ekkor mutatták be ugyanis Federico FelliniÉdes élet című filmjét. Az alkotás egyik kulcsjelenetének helyszíne éppen a Trevi-kút, itt mártózik meg az Anita Ekberg és Marcello Mastroianni által alakított két főszereplő.

Sok Rómába látogató turista utánozná szívesen a két filmcsillagot, azonban súlyos bírságot kell fizetnie annak, aki belegázol a vízbe. Pénzt bedobni viszont még szabad, és emberek százezrei tesznek így évente. Na de mi lesz a rengeteg érmével?

Nos, Róma városa jótékonysági célokat támogat az összegyűlt pénzzel

– derül ki az Independent cikkéből.

Ez is érdekelhet: 5+1 film, ha imádod Rómát

A helyi közműcég munkásai minden második héten leeresztik a szökőkút vizét és összeszedik az érméket. Ezt követően hajszárítókkal és ipari szárítógépekkel megszárítják azokat, majd jöhet az összesítés. A befolyt összeget a katolikus szeretetszolgálatnak, a Caritasnak juttatják el, amely szociális étkeztetésre és egyéb jótékonysági programokra fordítja azt.

2022-ben a 1,4 millió eurót adományozott Róma városa a Caritasnak, ami mai árfolyamon több mint 550 millió forintnak felel meg.

A turisták hóbortja tehát végső soron a szegényeket segíti.

Ezt is figyelmedbe ajánljuk: 11 hiba, amit turistaként inkább ne kövessünk el Rómában!

A hiedelmek szerint egyébként a kútba dobott pénz szerencsét hoz az utazóknak a szerelemben és az élet más területein. Ha pedig jobb kezünkkel a bal vállunk fölött hajítunk be érméket a Trevi-kútba, akkor a sors egyszer még visszavezet minket az örök városba.

Nem csoda tehát, hogy a legtöbb turista nem tud ellenállni a kísértésnek. Ahogy egyébként a bűnözők sem: nem egyszer mágnesekkel próbálták összeszedni az érméket leleményes tolvajok.

A figyelmetekbe ajánljuk