Kevesebbet, de gyakran
Ha étteremben eszünk, nem feltétlenül kell hetekig spórolni előtte vagy utána, hogy megengedhessük magunknak.
Jó, ha mértéket tartunk, de nem mondunk le teljesen az éttermi étkezésekről: a legjobb mód, ha az olcsóbb vendéglátóhelyeket keressük fel, nem a csillagászati árakkal működőket. Emellett ne a vendéglátóhelyekről mondjunk le első körben: költsünk kevesebbet a helyszínen, ha van rá lehetősünk. Ha nyitottak vagyunk, olcsóbb étterem is romantikus lehet, ha a párunkkal vacsorázunk.
Ez is érdekelhet: Öt tipp, ha kipróbálnád, milyen egy költekezésmentes hónap
Korlátozott alkoholfogyasztás
Az alkoholfogyasztás korlátozása nagy mértékben csökkentheti a számlánkat. De ne mondjunk le teljesen az alkoholról (ha nem szeretnénk), ha szeretnénk egy-egy pohár bor,t meginni vacsora közben. Csak csökkentsük a mennyiséget.
Gondoljuk át, mit szeretünk, és jelöljük ki, mi az a mennyiség, ami az eddigiekhez képest kevesebb, de még nem jelent akkora lemondást.
Shutterstock
Csak semmi snack!
Sokan reflexből rendelnek rágcsálnivalókat az éttermekben, de ezekre semmi szükség: általában csak meggondolatlan rendelésről van szó, hiszen nemrég érkeztünk, ráadásul éhesek is vagyunk
Ha mégis eszünk belőlük, hagyjuk ki az előételt vagy desszertet: nem kötelező az étlap minden részéből rendelni.
Olvasd el ezt is: Öt tipp, ha szeretnél olcsón repülőjegyekhez jutni
A számlát igazságosan, nem egyenlően osszuk el
Aki volt már vacsorázni, és tartózkodott az alkoholtól, hústól vagy desszertektől, azzal megtörténhetett már, hogy a többet fogyasztó személy osztozna a végösszegen. Ez különösen dühítő lehet a jelenlegi gazdasági helyzetben, ezért nyugodtan tegyük szóvá, és osszuk el tisztességesen a számlát.