Pénzügyi igazgatónak adta ki magát: 25 millió dollárt csalt ki egy cégtől

Pénzügyi igazgatónak adta ki magát: 25 millió dollárt csalt ki egy cégtől

Egy multinacionális cégtől 25,6 millió dollárt csaltak ki hackerek, akik a cég hongkongi kirendeltségének alkalmazottaival elhitették, hogy pénzügyi igazgatók. A csalás pedig, amely vélhetően az első ilyen jellegű hack, rávilágít arra, hogy a deepfake technológia mennyit fejlődött az elmúlt években.


A South China Morning Post beszámolója szerint a csalók vélhetően nyilvánosan elérhető felvételeket használtak fel a személyzet deepfake ábrázolásainak elkészítéséhez. A hamis videohívások némelyikében nyilvánvalóan csak egyetlen ember volt a vonalban, a többi a hackerek által létrehozott képmások voltak.

A deepfake olyan, a hitelességét tekintve rendkívül meggyőző videó, amelyben általában emberek arcát felhasználva hamis képmásokat mutatnak be, melyeket mesterséges intelligencia felhasználásával állítottak elő.

Ez is érdekelhet: 4 művészeti csalás, amiről lehet, hogy eddig még nem hallottál

A pénzügyi osztály egyik alkalmazottját január közepén kaphatta meg az adathalász üzenetet, amelyben egy titkos tranzakcióval hitegették.

Ám annak ellenére, hogy kételkedett, az alkalmazott részt vett egy csoportos videóhíváson, amelyen a vállalat pénzügyi igazgatójának, valamint más alkalmazottaknak a deepfake változatai szerepeltek - amelyek elmondása szerint teljesen úgy néztek ki és hangzottak, mint a valódi munkatársai.

A hírek szerint két-három alkalmazottat vettek célba a csalók, mivel egy másik gyanútlan munkatárs is részt vett egy megrendezett videokonferencia-híváson. A szakértők pedig egyre jobban aggódnak, mivel nagyon úgy tűnik, hogy a deepfake-jelenség valós pusztításokat kezdett el végezni.

Olvasd el ezt is!Új trükkel próbálják lehúzni bérlőiket az Airbnb-szállásadók

Szerencsére, ami a hamis vállalati konferenciahívásokat illeti, a hongkongi rendőrség adott néhány hasznos tippet, amelyekkel könnyen leleplezhetjük a csalókat. Ha gyanút fogunk, érdemes megkérni őket, hogy mozdítsák el a fejüket - vagy egyszerűen teljesen más kérdéseket tegyünk fel nekik, hogy lássuk miképp reagálnak, mielőtt engedélyezünk egy 25 millió dolláros átutalást.

A figyelmetekbe ajánljuk