Ridley Scott 2000-es klasszikusának, a Gladiátornak novemberben érkezett meg a folytatása olyan sztárok főszereplésével, mint Paul Mescal, Pedro Pascal és Denzel Washington. Bár a Russell Crowe által alakított legendás Maximus nem tér vissza, az új film fia, Lucius történetét meséli el. Most bemutatjuk a folytatás 3 lenyűgöző helyszínét, ahová a legtöbb esetben mi magunk is elutazhatunk.
Marokkó
A Gladiátor II egyik legfontosabb forgatási helyszíne a marokkói Magas-Atlasz-hegységtől délre fekvő Ouarzazate. A város a Szahara-sivatag kapujaként híresült el, a hullámzó táj pedig a filmesek kedvence: olyan alkotások forogtak itt, mint az Arábiai Lawrence, A múmia, a Perzsia hercege: Az idő homokja, sőt, a Trónok harca néhány epizódja is itt készült.
Az új Gladiátorban a Kasbah Taorirt nevű történelmi helyszínt fedezhetjük fel, ami a hagyományos berber építészet egyik legékesebb darabja. Az UNESCO Világörökségéhez tartozó épületkomplexum mindennap 8 és 17 óra között látogatható.
Kasbah Taorirt, Ouarzazate
Fotó: Shutterstock
Egyesült Királyság
Az Egyesült Királyság zöldellő völgyei szintén a Gladiátor-sorozat fontos helyszínei. A második rész Dél-Angliába kalauzolja el a rajongókat, egész pontosan a Brighton melletti Devil's Dyke-ba.
A Devil's Dyke-ot az Egyesült Királyság leghosszabb, legmélyebb és legszélesebb száraz völgyeként tartják számon – ez azt jelenti, hogy ezen a területen egyáltalán nem képes megállni a víz. A sussexi South Downsban található természeti célpont a helyi folklór fontos eleme, és egyre felkapottabb turistaattrakciónak számít.
Devil's Dyke
Fotó: Shutterstock
Ha tovább olvasnál: Ezt gondolja Russell Crowe az új Gladiátor-filmről
Málta
Könnyen lehet, hogy Málta Ridley Scott kedvenc forgatási helyszíne. A lenyűgöző mediterrán szigetország mind az eredeti Gladiátor, mind a folytatás legfontosabb bázisa volt: Málta ősi építészetét és érintetlen természetét használták fel az ókori Róma újjáteremtésére.
Kiemelt szerepű helyszín a kalkarai Ricasoli-erőd, az ország legnagyobb ilyen építménye. A 17. században a Szent János-rend által felállított épület Málta délkeleti részén, a tenger érintetlen kék vizébe nyúló földnyelven található. A produkciós csapat az erődöt és a környező területeket kolosszális római amfiteátrummá alakította – egyébként itt dolgozott a Trója, az Agora és a Napóleon stábja is.
A helyszín a Travel + Leisure Asia szerint átmenetileg éppen nem látogatható, de hamarosan valószínűleg újra megnyitják a nyilvánosság előtt.
Ricasoli-erőd, Kalkara
Fotó: Shutterstock