Stubby őrmester, az első világháború kitüntetett harcosa volt, aki 17 csatában vett részt, megmentette ezredét a mustárgáztámadástól, és elfogott egy német kémet. Stubby minden szempontból hős, de ami még különlegesebbé teszi a történetét, az az, hogy ő egy kutya volt.
1917-ben, az amerikai hadsereg 102. gyalogezredének, a 26. jenki hadosztálynak táborába egy kóborba kutya tévedt. A katonák imádták, olyanannyira, hogy J. Robert Conroy közlegény a szárnyai alá vette a kölyköt, és Stubbynak nevezte el. Bár állatokat hivatalosan nem lehetett volna tartania a táborban, a bájos négy lábú a hadosztály szeretett kabalájává vált – írja a Hello Magyar.
Amikor a csapat Európába indult, Conroy felcsempészte Stubbyt az SS Minnesota nevű szállítóhajó fedélzetére.
Ez is érdekelhet: Az igazság a második világháborús „We Can Do It"- poszter mögött
Az állat szerepe azonban egy csapásra felbecsülhetetlenné vált, kedves kabalából hűséges bajttársá avanzsált.
Különlegesképességet fejlesztett ki, így az ellenséges gáztámadásokkor figyelmeztette a katonákat a közelgő veszélyre. Éles érzékei segítettek a sebesült katonák felkutatásában és egy német kém elfogásában is, amiért őrmesteri rangra léptették elő.
Stubby bátorságát a Seicheprey-i csata során tették próbára, ahol repeszsérüléseket szenvedett. Sérülései ellenére a Vöröskereszt lábadozó kórházában továbbra is feldobta a hangulatot. Az első világháború végére 17 ütközet büszke veteránja volt.
Olvasd el ezt is! 80 év után találták meg az eltűnt II. világháborús pilótát
Hazatérve - nem meglepő módon - igazi nemzeti hősként ünnepelték, majd meglátogatta Woodrow Wilson, Warren Harding és Calvin Coolidge elnököket, és a Georgetown Egyetem kedvelt kabalája lett. Stubby öröksége örökre megmaradt, és a Smithsonian Institute National Museum of American History taxidermia gyűjteményébe helyezték.
Lenyűgöző története az emberek és állatok közötti kötelékek remek példája, illetve a rendkívüli teljesítményé, amelyet a hűség, a bátorság és a szeretet révén lehet elérni. Stubby hőstetteivel örökre beírta magát a történelembe, mint a „harci kutyák nagyapja.”