A fényképet az ország tényleges uralkodója, Mohamed bin Zajed osztotta meg Twitteren, aki úgy fogalmazott, hogy az Amal első képe a Marsról meghatározó pillanat az ország történelmében, és azt jelenti, hogy az Egyesült Arab Emírségek is csatlakozott az űrkutatásban részt vevő fejlett országokhoz. Mint írta, reméli, hogy a küldetés új felfedezésekhez vezet majd, amelyek az emberiség javát szolgálják majd
إرسال أول صورة للمريخ بعدسة "مسبار الأمل ".. بشرى خير، وفرحة جديدة.. ولحظة فارقة في تاريخنا، تدشن انضمام الإمارات إ… https://t.co/k4kqbTHH6b— محمد بن زايد (@محمد بن زايد) 1613294556
Az űrszondát, amely 22-44 ezer kilométeres magasságban köröz a Mars körül, és a vörös bolygó légkörét és időjárási jelenségeit vizsgálja, később két másik is követi majd. Az Amal az arab világ első bolygóközi missziója, a műholdat azonban három amerikai egyetem építette közösen, és egy japán űrközpontból bocsátották fel.
Az emírségek Mars-missziója eddig mintegy 200 millió dollárba került, és része az ország azon erőfeszítéseinek, hogy fejlessze tudományos és technológiai képességeit, és csökkentse függőségét a kőolajtermeléstől. Az Egyesült Arab Emírségek űrügynöksége azt tervezi, hogy 2117-ig kutatói letelepednek a vörös bolygón.
Az Egyesült Arab Emírségek az ötödik ország, amely sikeresen küldött űrexpedíciót a vörös bolygóhoz, korábban az Amerikai Egyesült Államok, Oroszország, az Európai Űrügynökség, valamint India érték el a Marsot. Szerdán egy kínai űrszonda, a Tianven-1 állt pályára a Mars körül, a NASA marsjárója, a Perseverance pedig február 18-án landol a vörös bolygón.
(MTI)