Egyes helyzetek, mint például a terhesség utáni hajhullás maguktól is megoldódhatnak. És azt sem szabad elfelejtenünk, hogy mindenki 100-125 hajszálat veszít el naponta, ami teljesen normális.
Azonban, ha a hajhullás tartósan fennáll érdemes orvoshoz fordulni. Hiszen így kiderülhet, milyen ok állhat a kóros hajhullás mögött. Esetleg pajzsmirigyproblémák, stressz, fejbőrfertőzések, androgén alopecia vagy egész egyszerűen az öregedés.
Fehérje
A szőrtüszők nagyrészt a keratin nevű fehérjéből állnak. Egy 2017-es tanulmány 100 hajhullásban szenvedő emberen végzett vizsgálata számos tápanyaghiányt állapított meg a résztvevőknél, beleértve a fehérje építőköveiként szolgáló aminosavakat is.
Mediterrán étrend
Egy 2018-as tanulmány kimutatta, hogy a nyers zöldségeket és friss fűszernövényeket tartalmazó étrend, mint például a mediterrán diéta, csökkentheti az androgén alopecia kockázatát, illetve lassíthatja annak kialakulását.
A szakértők a legjobb eredményeket akkor tapasztalták, amikor a résztvevők hetente több mint három napon nagy mennyiségben fogyasztottak petrezselymet, bazsalikomot és salátazöldséget.
Rendszeres mosás
A napi hajmosás védelmet nyújthat a hajhullás ellen azáltal, hogy a fejbőr egészséges és tiszta marad. A legfontosabb, hogy kímélő sampont használjunk. A durvább formulák kiszáríthatják a hajat, és hajtöredezéshez vezethetnek, ami pedig hajhulláshoz.
Kíméletes copfok
Felejtsd el a szoros copfokat vagy lófarkakat, amelyek a haj gyökerénél húzhatják a hajat, és esetleg túlzott hulláshoz vezethetnek. A hajsütővasak vagy a hajvasalók szintén károsíthatják vagy megtörhetik a hajszálakat.
Káros anyagok
A daueroltatás vagy a hajfestés, szintén károsíthatják a hajat és a fejbőrt. Kérdezd meg fodrászod az alternatívákról, például a bio hajfestékekről és olyanokról, amelyek nem tartalmaznak ammóniát, peroxidot vagy para-feniléndiamint. Sőt, érdemes a samponok káros összetevőire is odafigyelni.