
Hamu és Gyémánt
A vegetáriánus rámen, amit otthon is könnyedén elkészíthetsz – recept!
Akadnak olyan esték, amikor nem vágyunk nagy főzésre, mégis jól esne valami meleg, gazdag és megnyugtató. Ilyenkor jön jól ez a gyors vegetáriánus ramen, amely hús nélkül is hozza azt az umamiban gazdag élményt, amiért imádjuk a japán tésztaleveseket. Nem instant megoldás, mégis húsz perc alatt elkészül – ráadásul friss alapanyagokból.
A leves alapja egyszerű, mégis karakteres: pirított fokhagyma és gyömbér szezámolajon, szójaszósszal és egy kevés mirinnel vagy rizsecettel kerekítve. Ehhez jönnek a zöldségek, a rugalmas tészta, a tetején pedig a klasszikus, lágyra főtt tojás.
Hozzávalók (2 adaghoz)
- 1 evőkanál szezámolaj
- 2 gerezd fokhagyma, finomra vágva
- 1 evőkanál friss gyömbér, reszelve
- 1 liter zöldségalaplé
- 2 evőkanál szójaszósz
- 1 evőkanál mirin vagy rizsecet
- 100 g shiitake gomba, szeletelve
- 2 adag szárított rámentészta
- 2 tojás
- 1 nagy marék friss spenót
- újhagyma, szezámmag, chiliolaj (opcionális)

Fotó: New Africa / Shutterstock
Elkészítése
- Egy nagyobb lábasban közepes lángon hevítsük fel a szezámolajat, majd adjuk hozzá a fokhagymát és a gyömbért. Pirítsuk illatosra, de ne barnítsuk.
- Keverjük hozzá a szójaszószt és a mirint, majd öntsük fel az alaplével. Forraljuk fel, és dobjuk bele a gombát, ezután gyöngyözve főzzük körülbelül 10 percig.
- Közben egy kisebb lábasban főzzük meg a tojásokat: 7–8 perc elegendő ahhoz, hogy a tojássárgája lágy legyen. Jeges vízben hűtsük le, majd hámozzuk meg és vágjuk félbe. A spenótot forró vízben egy perc alatt fonnyasszuk meg, majd hideg vízzel öblítsük le.
- A leveshez adjuk hozzá a rámentésztát, és főzzük készre a csomagolás szerint.
- Végül tálaláskor osszuk el a levest, tegyük rá a spenótot, a tojást és a feltéteket. Egy csepp chiliolajjal vagy szezámmaggal még karakteresebb lesz.
(Recept)
Olvasd el ezt is!