gyümölcsök

4 étel, amit érdemes fogyasztanod, hogy megelőzd a túlevés okozta tüneteket

Az ünnepek alatt szinte mindannyian túlzásba visszük az evést, és sokak rosszul is lesznek. Azonban ezek az ételek segítenek a szervezetednek helyreállni és visszatérni a helyes útra.


Egyél gyümölcsöt!

Ha egy óriásit ettél, utána érdemes egy kis gyümölcsöt fogyasztanod. Az antioxidánsokban gazdag gyümölcsök – köztük a bogyós gyümölcsök, a szőlő, a kivi és a cseresznye – segítenek minimalizálni az étkezés után fellépő szabadgyök-károsodást.

Desszertnek készíts egy kis gyümölcstálat. Reggelire pedig érdemes gyümölcsturmixot inni vagy teljes kiőrlésű pirítóst gyümölccsel körítve, uzsonnára pedig chiapudingot vagy joghurtot gyümölcsökkel enni.

Ez is érdekelhet: 4 remek táplálkozási tipp a 40 év feletti férfiak számára

Ecet? Ecet!

Egy evőkanál ecet az étkezéshez, esetleg egy salátára csepegtetve, mérsékelheti a nagy, szénhidrátban gazdag étkezés után fellépő vércukorszint-emelkedést.

1-2 evőkanál ecet fogyasztása étkezés előtt akár 40%-kal is lassíthatja az étkezés utáni vércukorszint-emelkedést. Legtöbbünknél a vércukorszint meredek emelkedése ugyanilyen gyors csökkenést vált ki, ami növeli az étvágyat. Ez a vércukorszint-emelkedés különösen a cukorbetegek számára jelent problémát, akik nem tudják hatékonyan kiüríteni a glükózt.

Vörösbor

Lehet, hogy ellentmondásosnak tűnik, de a vörösborban lévő antioxidánsok valóban segítenek. Egy pohár vörösbor csökkentheti a magas zsírtartalmú ételek negatív hatását azáltal, hogy redukálja egy olyan vegyület szintjét, amely a szervezetben a zsírfogyasztás után termelődik , és amely összefüggésbe hozható a szívbetegségekkel.

Főzz vörösborral, vagy igyál egy pohárral a vacsora mellé. De sosem szabad elfelejteni, hogy a mértékletesség a kulcs. Az egészség nevében ne erőltesd az italozást!

Fűszerek

A fűszerek hozzáadása az ételhez segíthet csökkenteni a túlevés negatív hatásait. Egy 2020-as tanulmányban a résztvevők, akik olyan ételeket fogyasztottak, amely megközelítőleg 6 grammos fűszerkeveréket (bazsalikom, babérlevél, fekete bors, fahéj, koriander, kömény, gyömbér, oregánó, petrezselyem, pirospaprika, rozmaring, kakukkfű és kurkuma) tartalmazott, alacsonyabb gyulladásos választ mutattak egy magas zsírtartalmú, magas szénhidráttartalmú étkezés után, mint amikor egy közel azonos, fűszereket nem tartalmazó ételt fogyasztottak.


A figyelmetekbe ajánljuk