grillezett zöldségek
Fotó: Shutterstock

Így készíts roppanós grillezett zöldségeket 7 lépésben!

A zöldségeket általában inkább főzzük vagy pároljuk, ahelyett, hogy sütnénk, esetleg grilleznénk őket.


Pedig ha kipróbáljuk ezeket az elkészítési módokat, az intenzív ízeket és roppanós állagot kapunk. Ha most vágnál bele, vagy csak tökéletesítenéd a módszereidet, összegyűjtöttünk néhány aranyszabályt, amiket érdemes ilyenkor betartani.

Ez is érdekelhet: Így lesznek a legfinomabbak a sült zöldségek

​1. Darabold fel a zöldségeket!

Ügyelj arra, hogy egységes méretűre vágd őket, hiszen ettől fognak azonos ütemben megsülni a darabok. Ha vékonyabb darabok is vannak, azok hamarabb megégnek, mint vastagabb társaik. Viszont ha szélesebb, vékonyabb darabokra vágod őket, nagyobb felületen érintkeznek a sütőlappal, és így intenzívebb roppanósságot és ízt kapsz.

​2. Ne halmozd fel őket!

Ha a zöldségeket egymásra halmozod, a sütés során kiengedett víz nehezebben párolog el, a keletkező gőz pedig beszorul − mindezek következtében elbúcsúzhatsz a roppanósságtól. Ezért ügyelj rá, hogy legyen mindig elegendő hely a darabok között!

Ha tovább olvasnál: A húspogácsán túl – 4 vegán opció grillpartikra

​3. Fontos a forgatás!

felsz\u00far egy f\u00e9rfi egy grillezett paprik\u00e1t

Fotó: Shutterstock

Az alján lévő zöldségek természetesen gyorsabban sülnek, mint amelyek felül vannak. Mindenképp fogasd meg őket a grillezés vagy sütés során, és próbáld meg mindkét oldalt egyenlő hosszan sütni!

4. Válaszd a magasabb hőmérsékletet!

Ily módon a zöldségek nemcsak szépen sülnek majd, de ropogóssá is válnak. A karamellizálódás 170-180 fokon indul be, így ne érd be ennél kevesebbel, ha jó ízt szeretnél.

​5. Fűszerezz!

A sült zöldségeknek nem csak a só tesz jót, hanem a különféle zöldfűszerek is, például a rozmaring, vagy a kakukkfű. A sütés során erős aromájú olajok szivárognak ki a fűszernövényekből, így még dúsabb ízvilágot kapsz majd.

​6. Különböző ideig süsd a zöldségeket!

s\u00fclt z\u00f6lds\u00e9gek egy tepsiben

Fotó: Shutterstock

Ha különféle zöldségeket sütsz egyben, és megfordítod őket, előfordulhat, hogy nem mind sült át rendesen, hiszen mindegyik fajtának különbözik a sütési ideje. A gyökérzöldségeket, például a répát például érdemes hamarabb feltenni, mert hosszabb sütést igényel. A keresztes virágúak, mint a kelbimbó vagy a karfiol, közepes hosszúságú időt igényelnek, a cukkini és a zöldbab pedig hipp-hopp megvan.

​7. Megfelelő mennyiségű olajat használj!

Ha túl sok olajat használsz a zöldségek átitatódnak és eláznak, ha viszont túl keveset, letapadhatnak, odaérhetnek. A profik szerint a megfelelő mennyiség két evőkanál sütőlaponként.

Forrás: Roadster


A figyelmetekbe ajánljuk