hagymák egy tálban
Fotó: Shutterstock

A hagymának van egy extra felhasználási módja, amit a grillsütőd is meg fog köszönni

A grillezési szezon kellős közepén járunk. Mielőtt azonban elkészítenéd kedvenc grillhúsodat vagy grillzöldségedet, győződj meg arról, hogy a grillsütőd tiszta és akcióra kész.


Akárhogyan is tisztítjuk, a grillsütőkön mindig marad egy kis kosz: a régi ételek elszenesedett kérgei, amelyek állandóan a rácsra tapadnak. Valószínűleg te sem örülnél neki, ha a múlt hétvégi szójás sertésszelet megégett darabjai a gondosan előkészített parti lazacra tapadnának.

Ez is érdekelhet: Tippek a tökéletes grillezési és BBQ-élményhez

A megperzselt maradékok elrontják a finom ízeket, és valószínűleg neked sem tesznek jót. Szerencsére Bricia Lopez és Javier Cabral, az Asada című új szakácskönyv szerzői, egy egyszerű megoldást kínálnak a problémára: a hagymát.

Íme az ő módszerük: kezdetnek melegítsd fel a grillt magas hőfokra (230-280 fokra), majd vágj félbe egy hagymát! Bármilyen fajta megteszi, legyen az sárga, fehér vagy vörös, de Lopez és Cabral a „legnagyobb, legolcsóbb fehér hagymát" ajánlja, mivel az nagyobb felületet fed le. Szúrj egy nagy villát a félbevágott hagyma vágatlan oldalába, majd mozgasd fel-alá a grillsütőn!

Ha tovább olvasnál: Mikor sózzuk a húst? Grillezés előtt vagy után?

piros paprik\u00e1k a grillen

Fotó: Shutterstock

Ez a „mexikói leleménynek" nevezett technika a hagymában lévő természetes savakat használja fel a zsír és a szenesedés darabkáinak fellazítására és eltávolítására. A hagyma egy allicin nevű vegyületet is tartalmaz, ugyanazt a vegyi anyagot, amelytől könnyezünk aprítás közben. Ez a vegyület antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik, amelyeknek köszönhetően a grill ragyogó marad. Néhány perc hagyma-tisztítás megteszi a hatását, de ha mégis maradna néhány makacs szennyeződés, Lopez és Cabral elárult még egy trükköt.

Az extra kosz ellen a rácsokat először citromlével vagy fehér ecettel is befújhatod. A citromlé és az ecet extra savassága fellazíthatja a szennyeződéseket. Az ilyen természetes megoldások biztonságosabbak, mint a hagyományos grillkefés módszer. A régebbi kefék sörtéi meglazulhatnak, a szálak pedig belekerülhetnek később abba, amit éppen grillezünk.

Ha még mindig nem vagy meggyőződve, van egy harmadik érvünk is: a hagymából származó olajok megakadályozzák, hogy az ételek megtapadjanak a rostélyon. Tehát nemcsak tisztít, hanem tapadásmentes felületet is létrehoz.

Szóval amikor legközelebb grillezni készülsz, először győződj meg róla, hogy van otthon elég hagymád. Utána indulhat is a buli!

Forrás: bon appétit


A figyelmetekbe ajánljuk