Itt a dinnyeszezon, ilyenkor pedig egyre gyakoribbá válik a gyümölcsöket ütögető, kongató, paskoló emberek látvány. A Nébih most azonban tiszta vizet öntött a pohárba ezzel a jelenséggel kapcsolatban.
A nyári szezon beköszöntével a Nébih egy részletes dinnyevizsgálatot folytatott le, és a hivatal néhány jótanáccsal látta el a vásárlókat – írja a Vince.hu
A szakértők szerint igenis meg lehet mondani kóstolás nélkül is, hogy jó-e a dinnye, ugyanis a csíkos héjú fajtáknál a világosabb csíkoknál megjelenő halvány vajszínből arra lehet következtetni, hogy a gyümölcs kellően érett.
Ez is érdekelhet: Új érv a piros mellett: a görögdinnye eddig nem vizsgált egészségügyi előnyét fedezték fel
A Nébih azonban felhívta a figyelmet arra is, hogy a klasszikus ütögetős, hallgatózós módszer nem a legcélravezetőbb, ugyanis a kongó hang nem feltétlenül az érettség, hanem a magas víztartalom jele is lehet.
A paskolás ugyan nem túl hasznos, de a megfelelő tárolás már annál inkább: az óriási kupacok alján lévő dinnyék ugyanis könnyen megsérülhetnek, amely okán sokkal gyorsabban megrohadnak. Emellett arra is fontos ügyelni, hogy ne a tűző napon tároljuk az elfogyasztandó gyümölcsöt.
A hivatal további jótanácsokat is megfogalmazott, ilyen például az is, hogyha nem egész, hanem szeletelt dinnyét akarunk vásárolni, akkor győződjünk meg arról, hogy az árusítóhely higiéniai körülményei megfelelők-e.
Emellett a Nébih arra biztatta a fogyasztókat, hogy a kedvenc, megszokott típusaik mellett próbáljanak ki egyéb fajtákat: ilyen például a hosszúkás formájú, az egyszínű, a sárga héjút/belű, vagy éppen a „magnélküli” dinnye is.