
Az egészségügyi szakértők általánosan egyetértenek abban, hogy mire megszomjazunk, a legtöbb esetben már enyhe kiszáradás áll fenn. De hogyan tudhatnánk előre, hogy mikor kellene innunk? Egy új kutatás szerint hamarosan elég lesz hozzá egyetlen érintés az okostelefonunk kijelzőjén.
május 28., 2025 ● Hamu és Gyémánt
Nem iszol elég folyadékot? Hamarosan a mobilod is tudni fog…
Hamu és Gyémánt

A technológiai fejlődésről, a mesterséges intelligencia rohamos térnyeréséről jellemzően negatívan gondolkodnak a munkavállalók: tartanak tőle, hogy egy napon a gépek mindenkit képesek lesznek helyettesíteni. Ennél azonban árnyaltabb a gép, a Világgazdasági Fórum szerint például 92 millió…

A csúcstechnológia és a tudomány által kínált megoldások ma már egyáltalán nem elérhetetlenek, sőt: gondoljunk csak arra, hogy a géntechnológia segítségével farkaskölyköket hoztak létre, vagy arra, hogy már a mesterséges intelligencia már rákdiagnosztikára is alkalmazható. És ez még semmi: a…
május 03., 2025 ● Hamu és Gyémánt
Több millió éves DNS-ből készítik az első T. rex-bőrtáskát
Hamu és Gyémánt

A robotika napról napra egyre közelebb kerül ahhoz, hogy valóban emberi mozgásra képes gépeket alkosson. A legújabb példa erre egy kínai fejlesztés, amely egészen elképesztő módon képes utánozni az emberi járást. A PNDbotics által létrehozott Adam nevű humanoid robot ráadásul olyan fejlett tanulási…

Az OpenAI vezérigazgatója, a milliárdos Sam Altman nemrég elismerte: az, hogy felhasználóként udvariaskodunk a ChatGPT-vel, több tízmillió dollárjába kerül a cégnek, írja a Futurism.
május 01., 2025 ● Hamu és Gyémánt
Az OpenAI vezérigazgatója szerint nem éri meg illedelmesnek…
Hamu és Gyémánt

A rák a világ egyik legnagyobb egészségügyi kihívása, amely évente milliókat érint világszerte. A betegség korai felismerése kulcsfontosságú a hatékony kezeléshez, azonban a legtöbb megbetegedés csak akkor diagnosztizálható, amikor már előrehaladott állapotban van. Bár szerencsére a rákkal…
április 27., 2025 ● Hamu és Gyémánt
Egy új mesterséges intelligencia pár csepp vérből képes…
Hamu és Gyémánt

A kínai hadsereg genetikai kísérletei újabb aggodalmakat vetnek fel a biotechnológia katonai alkalmazásával kapcsolatban – írja az Interesting Engineering. A portál beszámolója szerint ugyanis a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg (PLA) kutatói olyan génszerkesztési technológiákat vizsgálnak, amelyek…

Történelmi pillanatnak lehettek tanúi azok, akik április 19-én Peking utcáin futottak: ez volt ugyanis az első olyan félmaraton, ahol humanoid robotok is a startvonalhoz álltak az emberek mellett. A verseny célja nem az volt, hogy a gépek legyőzzenek bennünket, sokkal inkább az, hogy bemutassák…

A mesterséges intelligencia rohamos fejlődésével immár nemcsak gyóntatni lesznek képesek az önmagukat és a világot tanulmányozó rendszerek, de a hírek szerint eltűnt emberek felkutatásában is a segítésgünkre lehetnek.

A jövő megérkezett – gondolják sokan. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy Kínában megnyílt a világ első, 5000 négyzetméteres, humanoid robotok képzésére kialakított létesítmény, amely több mint 100 különböző típusú robotot képes fogadni annak érdekében, hogy egymástól tanuljanak.

Annak ellenére, hogy a mesterséges intelligencia napról napra egyre fejlettebb, a problémafelismerő és -megoldó képességei több szempontból is hagynak kivetnivalót maguk után. Bár az önmagát és a világot tanulmányozó rendszer képes adatbázisokat elemezni, a kreatív gondolkodás hiánya komoly…
április 05., 2025 ● Turi Dániel
Jelentős különbségeket fedeztek fel tudósok az emberek és a…
Turi Dániel