nő egy vizslával és kiscicával

Ingyen szállásokra csaphatunk le, ha kutyaszittelünk

Az egyre drágább szállásdíjak hatására egyre többen keresnek pénztárcabarát, spórolós utazási formákat. Az egyik ilyen lehetőség az úgynevezett „house sitting", amely során mások otthonára – gyakran állataira, növényeire – vigyázhatunk a világ bármely pontján addig, amíg a tulajdonosok nyaralnak.


Bébiszitterkedés bevett szokás és senkinek sem kell bemutatni. A house sittinget is hasonlóan kell elképzelnünk, csak gyerekek helyett egy adott házban, lakásban található értékekre, állatokra és növényekre kell vigyáznunk, amíg az ingatlan tulaja máshol tartózkodik – derül ki a Drive Magazin cikkéből.

Ez is érdekelhet: 5 dolog, amit egy orvos szerint minden utazás előtt meg kell tenned

A módszer remek lehetőség lehet azoknak, akik nem feltétlenül engedhetik meg maguknak, hogy több napra hotelszobát fizessenek ki egy másik országban. Ugyanakkor a lehetőséget nem csupán a turisták használják ki: sokan szinte albérletként tekintenek a house sitting kínálta lehetőségekre. Persze utóbbi opció elsősorban azok számára megvalósítható, akiknek rugalmas, otthonról végezhető munkája van.

A house sitting alatt leggyakrabban a háziállatok és a növények gondozására kérik fel a jelentkezőket, nagyobb munkát nem kell a kiválasztott jelentkezőnek végeznie.

n\u0151 kuty\u00e1val

Shutterstock

Ahhoz, hogy valakiből house sitter váljon, regisztrálnia kell az ezzel foglalkozó portálok egyikén. Ilyen a Trusted House Sitters, a Nomador vagy a Mind My House vagy a Workaway-en is bőven találunk lehetőségeket. Ilyenkor ezeken az oldalakon általában egy éves regisztrációs díj befizetése után tudunk nézelődni.

Ahhoz viszont, hogy terveink megvalósuljanak, érdemes minél részletesebben kitölteni a profilunkat, hiszen a tulajdonosok vadidegenekre bízzák lakásukat, így minden bizonnyal azt választják ki, akikről részletes információkat ismerhetnek meg.

Olvasd el ezt is! A kutyatartók többsége kockázatosan eteti kedvencét

A house sitting, ezen belül is a pet sitting (állatvigyázás) a koronavírus-járványt követően kapott szárnyra, ugyanis a megváltozott munkakörülmények és folytonos otthonlát hatására egyre többen kezdtek el háziállatokat tartani. Azzal pedig, hogy egyre több ember fogadott maga mellé valamilyen kis kedvencet, egyre nagyobb a szükség az olyan emberekre, akik nyaralás, vagy egyéb, utazást igénylő elfoglaltság esetén gondoskodnak a tulajdonosok állatairól.

A figyelmetekbe ajánljuk