repülő.

4 tipp, amivel könnyedén leküzdheted a turbulencia miatti szorongásodat

Rengeteg utas szorong a repülőgépen való turbulencia miatt, az alábbi cikkben pedig 4 olyan tippet sorolunk fel, ami neked is segíthet, ha ezzel a problémával küzdesz.


Fontos a megfelelő ülőhelyválasztás!

Kaysha/Unsplash

Amennyiben tartasz a turbulenciától, a foglalásnál mindenképp érdemes odafigyelni arra, hogy lehetőleg semmiképp se a gép hátuljába szóljon a jegyed.

A turbulencia sokkal szélsőségesebb lesz hátul, beleértve a bukkanókat, vagyis a billenést

– mondja David Rimmer, az AB Aviation Group vezérigazgatója.

Ez is érdekelhet: Úgy tűnik, végleg megszűnhet a turbulencia a repülőkön

A pilóták információi aranyat érhetnek!

Kenny Eliason/Unsplash

A szakértők szerint a legtöbb pilóta a felszállás előtt tájékoztatja az utasokat az időjárásról, ezért a beszálláskor figyeld a hangosbeszélőn keresztül elhangzó bejelentéseket.

Amennyiben már felszállt a géped, mindenképp kövesd a személyzet figyelmeztetéseit, ha turbulenciáról van szó. Ilyenkor érdemes ülve maradni, és csatold be az övedet, ha erre utasítanak.

A megfelelő stresszoldási-technika sokat segíthet!

Suhyeon Choi/Unsplash

Mark Debus, egy viselkedéssel foglalkozó egészségügyi klinikai vezetője és engedélyezett klinikai szociális munkás a T+L-nek elmondta, hogy az úgynevezett földelési technika az egyik leghasznosabb megoldás a szorongás enyhítésére.

Debus szerint ilyenkor érdemes valamilyen közelben lévő elemre összpontosítani, majd enyhén meg kell érinteni valamilyen szilárd tárgyat, például egy karfát. Mindeközben pedig a hangokra, és a szagokra érdemes fókuszálni.

Emellett a légzéssel is megnyugtathatod magadat.

Amellett, hogy a légzésre való emlékeztetésként szolgál, a ritmikus légzés nyugtató hatással lehet a szervezetre, ahol az ember általában a gyakorlat megkezdését követő 30 másodpercen belül nyugodtabbnak érzi magát

– mondja Debus.

Szorong a melletted ülő? Beszélgess vele egy jót!

Omar Prestwich/Unsplash

Az előbbi pontok elsősorban arra voltak hasznosak, ha te érzed magad kellemetlenül, de mégis mit lehet tenni, ha a melletted ülő (is) szorong?

Az egyik előnye annak, hogy segítesz valaki másnak, az, hogy a saját szorongásod azonnali leküzdésén is segítesz. Esetleg beszélj az úti céljodról. Kérdezd meg, mit tervez az érkezés után. Kérdezd meg, hogy van-e háziállata vagy gyereke. Ha úgy találod, hogy a másik nem áll készen a beszélgetésre, mesélj magadról és a terveidről. Ez lehetővé teszi számára, hogy a te hangodra koncentráljon, és a turbulencián kívül másra is figyeljen

– folytatta Debus.


A figyelmetekbe ajánljuk