Az emberek sokszor bizonytalanok az ügyben, hogy mit és hogyan vihetnek fel a repülőgépre, ennek okán pedig az alábbi cikkben 5 olyan hibát mutatunk be, amit az utazók rendszeresen elkövetnek.
Sokan a legnagyobb helyet foglaló cipőt rakják el a táskába
A lábbelik rengeteg helyet foglalnak el a bőröndökben. Így helyet spórolhatsz, ha a legnagyobb cipődet viseled a repülőút alatt.
– mondta az egykori stewardess, Lisa Wilkes.
Amennyiben egy útra több cipőt is magaddal akarsz vinni, a könnyű, kevés helyet foglaló lábbeliket helyezd el a bőröndödbe, és a nehezebb, nagyobb darab legyen rajtad a repülés során, ugyanis így többet fogsz tudni bepakolni a bőröndödbe, sőt még könnyebb is lesz a csomagod.
Ne tedd be a bőröndödbe a pulóveredet!
A repülőkön évszaktól függetlenül sokszor megjelenik az a probléma, miszerint kifejezetten hideg van az utastérben. Sokan ilyenkor vagy hoznak magukkal egy takarót, vagy szimplán csak vacognak az út végéig.
Van azonban egy sokkal egyszerűbb módszer: még akkor is vigyél magaddal egy pulcsit, vagy egy kardigánt, ha a felszálláskor rekkenő hőség van, ugyanis sokkal jobban fogod érezni magad az utazás közben, plusz a bőröndödben is felszabadul majd némi hely.
Ez is érdekelhet: Így tudod megúszni az egyik legkellemetlenebb szituációt a repülőn
Hova kell tenni a kritikus fontosságú tárgyainkat?
A szakértők rendszeresen hangoztatják, hogy a leginkább fontos dolgokat (pénztárca, személyi igazolvány, sürgős gyógyszer) mindenképpen a kézipoggyászban tároljuk.
Egy másik egykori fedélzeti munkatárs, James Kinsella elmondta, hogy napi rendszerességgel találkozott azzal a jelenséggel, hogy az utasok a bőröndben hagyták a kontaktlencséjüket, fülhallgatójukat, vagy a szükséges gyógyszereiket. Ezeket a problémákat azonban könnyen el lehet kerülni.
Nagyon hangsúlyozom, hogy szánj időt arra, hogy elkészítsd a listát arról, hogy mit csomagolsz, és hova kell menned, mielőtt repülsz
– magyarázta Kinsella.
Túl nagy a kézipoggyász
Ugyan Kinsella elismerte, hogy néha egy túl nagy kézipoggyásszal is feljuthatsz a repülőre, azonban nem érdemes ezzel a faktorral számolni.
Pláne nem a fapadosoknál, ahol a cégek részben abból élnek, hogy plusz pénzt kérnek a nagyobb csomag feladásáért. A szakértők azt javasolják, hogy légitársaságok oldalán feltüntetett adatok alapján érdemes kézipoggyászt választani, így biztosan nem maradsz hoppon.
A kellemetlen súlyhatár…
Kinsella szerint nagyjából minden járaton előfordul, hogy az utasok egy része túllépi a csomagokra vonatkozó súlyhatárt:
Ez néha heves vitákhoz vezet a check-in pultnál, ahol extra díjak vagy az utolsó pillanatban történő átcsomagolás a lehetőség.
Ezt azonban könnyen elkerülheted, ha van egy olyan hordozható poggyászmérleged, amivel gyakorlatilag bárhol lecsekkolhatod a csomagod súlyát.
Forrás: Travel+Leisure