légiutas-kísérő
Fotó: Mohammad Arrahmanur/Unsplash

Ezekkel a titkos szavakkal illetik a bunkó utasokat a légiutas-kísérők

A légiutas-kísérők állandó kedvessége néha szembetalálkozik pár tiszteletlen, követelező utassal. Az ilyen helyzetek jelzésére kitaláltak egyes légitársaságok dolgozói különböző titkos kódszavakat, amelyek közül most pár nyilvánosságra is került.


A stewardesek munkája kapcsán sokan egyből a szebbnél szebb úti célokra gondolunk. Arra már kevésbé, hogy a repülőutak során az utasok minden kívánságát és óhaját lesniük kell. Az ő türelmük és kedvességük sem végtelen, ekkor jöhet a belsős kódnyelv a tiszteletlen utasok megnevezésére.

Ezt is olvasd el! A 7 legidegesítőbb szokás repülés közben a légiutas-kísérők szerint

Egy brit légitársaság légiutas-kísérője árulta el, hogy meghatározott szavak léteznek a különböző típusú utasok megjelölésére.

Ezeknek a szavaknak az egyik ea Precious, vagyis magyarul Drága.

Persze senkinek nem kell megijednie, a forrás szerint ugyanis nem aggatják rá mindenkire ezt érezhetően szarkasztikus megnevezést. A szót azoknál az utasoknál használják, akik különösen bunkók – sokszor nemcsak a légiutas-kísérőkkel, de utastársaikkal is.

Egy másik vállalat alkalmazottja szerint az ő járataikon a bunkón viselkedő személyeket egyszerűen csak Philipeknek nevezik. Ahhoz, hogy megértsük, miért ezt az elsőre egyszerűnek tűnő nevet választották, mélyebbre kell ásunk: a Philip a PILP akronímából származik, amely annyit jelent, mint „Passenger I’d Like to Punch” – azaz: utas, akinek szívem szerint behúznék egyet – magyarázza a Drive Magazin az Express cikkét.

Ez is érdekelhet: Miért hasznos fogat mosni egy hosszú repülőúton? A légiutas-kísérő válaszol!

l\u00e9giutas-k\u00eds\u00e9r\u0151 Shutterstock

Ezzel szemben a vonzó utasok nem nevet, hanem megkülönböztetett üdvözlést kapnak. A szokványos hello vagy goodbye helyett nekik cheerio-val köszönnek.

Fontos azonban azt is megjegyezni, hogy ez csak pár légitársaság kialakult nyelvezete. Ha meghalljuk ezeket a szavakat, nem kell egyből rossz néven venni.

Másrészt pedig a legáltalánosabb bevett szokást érdemes tudni: legtöbb repülőgépen egyszerűen a székünk száma alapján azonosítanak be minket kiszolgálásnál, így ezt meghallván se gondoljunk semmi rosszra.

A figyelmetekbe ajánljuk