Svájc a legbiztonságosabb úti célok listájának élén áll, köszönhetően a politikai stabilitásnak, az alacsony erőszakos cselekményeknek és a jó egészségügyi ellátásnak.
A Which? Travel az STC tanácsadó cég adatait felhasználva értékelte a világ országait a természeti katasztrófák, a közúti balesetek halálos áldozatainak száma, a gyilkosságok száma, a terrorizmus, az egészségügyi infrastruktúra és a nők biztonsága alapján.
Az első 10 helyezett úti cél szinte mindegyike Európában található, a skandináv országok különösen jól szerepelnek. A második helyen Izland áll, majd Norvégia, Portugália és Szlovénia következik.
A skála másik végén Jamaika áll, ahol a gyilkossági ráta mintegy 60-szor magasabb, mint Svájcban. Brazília, Dél-Afrika és Mexikó a magas gyilkossági ráta miatt szintén rosszabbul szerepel, míg a Fülöp-szigetek a természeti katasztrófák fokozott kockázata miatt a legutolsó helyen tanyázik.
Ez is érdekelhet: Kiderült, melyik európai ország útlevele a legerősebb – nem az, amelyikre tippelnénk
A statisztikák azt mutatják, hogy a veszélyes közúti közlekedés nagyobb kockázatot jelent, mint a terrorizmus, és míg a középmezőnyben szereplő országok, például Thaiföld, India, Srí Lanka, Jordánia és Tunézia viszonylag alacsony gyilkossági rátával rendelkeznek, a közlekedési balesetek halálos áldozatainak számát tekintve igen rosszul állnak.
A ranglistát összeállítók az amerikai és brit kormányzati hatóságok figyelmeztetéseit, valamint saját felmérési adataikat is figyelembe véve Egyiptomot nevezték meg a nők számára legkevésbé biztonságos célpontnak, míg Izlandot a legbiztonságosabb országként tüntették fel.
Hazánk viszonylag jól szerepelt a felmérésben, ugyanis Magyarország a lista 23. helyén végzett, azaz nem sokkal maradt el a top 20-as mezőnytől.
A világ 20 legbiztonságosabb nyaralóhelye
- 1. Svájc
- 2. Izland
- 3. Norvégia
- 4. Portugália
- 5. Szlovénia
- 6. Finnország
- 7. Új-Zéland
- 8. Dánia
- 9. Szingapúr
- 10 .Ausztria
- 11. Németország
- 12. Svédország
- 13. Ausztrália
- 14. Kanada
- 15. Spanyolország
- 16. Belgium
- 17. Csehország
- 18. Hollandia
- 19. Olaszország
- 20. Franciaország
Forrás: Independent