Japán turizmus

Egy manga jóslata szerint idén nyáron halálos földrengés rázza meg Japánt

Felére esett a turisták száma Japánban, mert egy képregény szerint nyáron érkezik a világvége

A japán turizmus egyre komolyabb visszaesést tapasztal, ám nem egy gazdasági válság vagy járvány miatt, hanem egy 25 éve megjelent képregény és néhány spirituális jóslat hatásaként. A CNN számol be róla, hogy Ryo Tatsuki The Future I Saw (A jövő, amit láttam) című mangájának újrakiadása miatt számos utazó, főként Kínából és Hongkongból, lemondta vagy elhalasztotta a Japánba tervezett útját.


A portál információi szerint a már említett képregény eredeti kiadása még 1999-ben jelent meg, és hírnevét az hozta meg, hogy előre „megjósolta” a 2011 márciusi Tohoku-földrengést.

Ez azonban nem volt nehéz, a történet főszereplője ugyanis az álmaiban látott jövőképeket osztja meg másokkal, melyek közül néhány valóban kísértetiesen hasonlított későbbi eseményekre. A mangából 900 ezer példány kelt el, és kínai nyelven is kiadták.

A 2021-ben megjelent teljes kiadás egy újabb jóslattal borzolta a kedélyeket:

eszerint 2025. július 5-én egy tenger alatti hasadék nyílik meg Japán és a Fülöp-szigetek között, olyan cunamit indítva el, amely háromszor akkora hullámokat okoz majd, mint a 2011-es katasztrófa.

Bár semmilyen tudományos bizonyíték nem támasztja alá ezt, a jóslat futótűzként terjedt el a közösségi médiában, különösen Kelet-Ázsiában.

Az emberek egyszerűen azt mondják, most inkább elhalasztják az utazásukat

– idézi a portál CN Yuent, a hongkongi WWPKG utazási iroda igazgatóját, aki szerint az idei húsvéti időszakban a foglalások száma felére esett vissza, és a következő hónapokra további csökkenést várnak.

A pánikot tovább fokozta egy önjelölt japán médium jóslata, aki szerint Tokió öblének térségét április 26-án sújtja majd hatalmas földrengés – az esemény nem történt meg, de a kínai közösségi oldalakon óriási figyelmet kapott.

A térségben népszerű hongkongi feng shui mester, Master Seven pedig áprilistól kezdődően szintén azt tanácsolta követőinek, hogy kerüljék el Japánt.

A félelmek különösen Hongkongban, Kínában, Thaiföldön és Vietnámban terjedtek el, ahol az utazási szándék jelentősen visszaesett, annak ellenére is, hogy a tudomány álláspontja szerint a földrengések pontos időzítése továbbra is lehetetlen.


Úgy vélem, komoly problémát jelent, ha a tudománytalan híresztelések terjedése a turizmusra is hatással van

– idézi a portál Yoshihiro Murait, a 2011-es földrengés által sújtott Miyagi prefektúra kormányzóját.

A figyelmetekbe ajánljuk