hotelszoba
Fotó: Vojtech Bruzek/Unsplash

Ha bevállaljuk ezt a furcsaságot, csak 1 dollárt kell fizetnünk ebben a hotelben

Mindössze egy dollárba, azaz ~350 forintba kerül egy éjszaka egy fukuokai hotelben. Ez persze kecsegtető lehet sokunk számára, nem árt azonban szem előtt tartani, hogy a kedvező árért cserébe valami egészen furcsa dolgot várnak el tőlünk.


Ha az extremitás országát kellene megnevezni, sokunknak Japán jutna először eszébe. Annyi biztos, hogy a távol-keleti szigetországban nehezebb megütni a lakosok ingerküszöbét a különböző furcsaságokkal. Ezt az állítást tökéletesen alátámasztja legújabban a Fukuoka városában található Asahi Ryokan Hotel is.

Ez is érdekelhet: Ezt az 7 dolgot mindenképp tegyük meg, miután beléptünk hotelszobánkba

A most 27 éves Tetsuya Inoue 2019-ben vette át a szálloda irányítását. Kezdetekben a fiatal vállalkozó sokat gondolkodott azon, hogyan tudná létesítményét a 21. század kihívásainak megfelelően korszerűsíteni.

Zseniális, bár ellentmondásos megoldással állt elő, amikor úgy döntött, hogy olyan lehetőséget kínál, amelynek keretében a megszállni vágyók mindössze 100 japán jenért, azaz nagyjából 350 forintnak megfelelő összegért szállhatnak meg a szállodában.

Ehhez mindössze egy kitétele volt: a vendégeknek a teljes tartózkodásukat élőben kell közvetíteniük.

Ezt is olvasd el! 6 szálloda, ahol mindent elkövetnek a tökéletes alvásért

A szálloda mellett egy YouTube-csatornát is elindított, abban a reményben, hogy a platformot pénzzé tudja tenni, mely további bevételt jelentene hotelének. A kiszámítható adatvédelmi aggályokra reagálva Inoue már a projekt kezdetén világossá tette, hogy ez egy hangmentes közvetítés lesz, a fürdőszobákba pedig nem szerel fel kamerát.

Bár a projekt pár év működés után a végéhez közeledik, a szállodát számos vendég látogatta meg a furcsa feltételek ellenére.

Inoue az alábbiakat nyilatkozta bizniszéről:

A mi szállodánk az olcsóbbik típusú szállodák közé tartozik, ezért szükségünk van valami hozzáadott értékre, valami különlegesre, amiről mindenki beszél majd.

A tulajdonos arra is kitért nyilatkozatában, hogy szerinte a fiatalabb generációkat sokkal kevésbé érdekli már a magánélet védelme, nekik többet ér az, hogy olcsó a szállás.

Nemcsak abban volt igaza, hogy a látogatókat ez nem zavarja, de azt is helyesen feltételezte, hogy a nézők is felkapják a fejüket a kísérletre: a csatorna több százezres nézettséget és több mint 13 ezer feliratkozót halmozott fel az évek alatt.

A kamerák és a streaming-berendezések azonban manapság már ennél sokkal negatívabb hatást is gyakorolnak az utazási szektorra. A hírek szerint a bérelhető szobákban elhelyezett rejtett kamerák száma rohamosan növekszik. Míg egyesek szerint a szállodatulajdonosoknak joguk van tudni, hogy mi történik a szobáikban, mások egyre inkább félnek attól, hogy a magánéletük nagymértékben sérül.

A figyelmetekbe ajánljuk