Ahogy a világ vízesései általában a magaslatokról zúdulnak a mélybe, úgy a természet néha különleges csodákkal lep meg minket. Ezzel a gravitációt meghazudtoló jelenséggel csak kevés helyen találkozhatunk, hiszen csak ott tud végbemenni, ahol elég erős szél fúj ahhoz, hogy úgy lássuk a vízesések visszafelé folynak.
Naneghat, India
India közepén, Mumbaitól északkeletre található a Naneghat néven ismert hágó, ahol a turisták egy igazán különös jelenségnek lehetnek szemtanúi. A hágó környékén több vízesést is megcsodálhatunk, közülük párnak azonban a vize a monszun ideje alatt, a heves szél hatására a megszokottól ellentétes irányba „folyik” – írja a Drive Magazine.
Ez is érdekelhet: Még ma sem tudni pontosan, hogyan keletkezett Kummakivi-ingókő
Cachoeira Da Fumaca, Brazília
Brazília fővárosától nyugatra is létezik egy olyan vízesés, aminek vize olykor a gravitációt meghazudtoló irányba folyik. Az esőerdő mélyén található Füst-vízesés nem véletlenül kapta nevét, ugyanis a 340 méteres magasságból lezúduló vízcseppekkel gyakran játszik a szél, emiatt olyan, mintha hatalmas füst lenne a térségben.
Furepe-vízesés, Japán
A Furepe-vízesés normál körülmények között is népszerű a túrázók körében, amely a Shiretoko Nemzeti Parkban található. Itt rengeteg ritka állat- és növényfajjal találkozhatnak a látogatók, de az egyik legszebb pontjának egyértelműen a sziklák tetejéről zúduló vízesés számít. Pláne akkor, ha éppen akkora szél fúj, amely megváltoztatja a víz folyásának irányát.
Olvasd el ezt is! Szinte teljesen eltűntek az érintetlen természeti területek a bolygóról
Rjúkanda-vízesés, Új-Zéland
Izland tele van gyönyörűbbnél gyönyörűbb természeti csodákkal – és természetesen vízesésekkel is. A sziget északkeleti részén zubogó Rjúkanda-vízesés 93 méteres magasságával az ország egyik legmagasabb vízesésének számít. Azt, hogy vize időnként optikai illúziót teremtve ellentétes irányba folyik a neve is tükrözi, ugyanis a rjúka izlandiul annyit jelent, mint „gőz”, vagy „elfújni”.