A Mittens névre hallgató cica 1 nap leforgása alatt háromszor tette meg az Új-Zéland és az Ausztrália közötti távot, miután ketrecét egy repülőgép rakterében hagyták.
A 8 éves Mittens és családja az új-zélandi Christchurchből költözött az ausztráliai Melbourne-be. A nagy nap azonban balul sült el, Margo Neas, a macska tulajdonosa ugyanis hiába várt a csomagkiadónál, hogy kedvencének ketrece felbukkanjon, ez végül elmaradt.
Végül csak a landolát követő harmadik órában szóltak neki, hogy macskáját a repülőgépen maradt, ami önmagában nem lenne túl nagy probléma, de a járat addigra meg is kezdte visszaútját Új-Zélandra.
A visszaút körülbelül újabb 7,5 órába telt.
Ezt is olvasd el! 4 japán sziget, ahol a macskák uralkodnak
Az Air New Zealand légitársaság pilótája csak a repülés során értesült a plusz utasról. Egyből be is kapcsolta a fűtést a raktérben, hogy Mittens meg ne fázzon. A gazdinak közben elárulták a hiba okát: egy kerekesszék takarta el a csomagkezelő elől a cicát.
Nem indult jól az új életünk Melbourne-ben, hiszen nem volt velünk családunk minden tagja
– emlékezett vissza Neas.
Végül a kalandos történet happy enddel zárult.
A kisállat-költöztető cég – amelyet Neas megbízott Mittens utazásának megszervezésével – találkozott a már kissé lefogyott macskával, amikor azt visszavitték régi lakóhelyére, Christchurchbe. Ezután a vállalat gyorsan elintézte, hogy az állat szinte azonnal felkerülhessen egy Melbourne felé tartó járatra.
Ez is érdekelhet! 132 hörcsög bujkált napokig egy repülőgép fedélzetén
Gyakorlatilag csak úgy a karjaim közé szaladt, és úgy odabújt hozzám, hogy szerintem minden idők legnagyobb ölelését adta. Annyira megkönnyebbültem
– mesélte újbóli találkozásuk első pillanatait a tulajdonos.
Az Air New Zealand kijelentette, hogy megtéríti Mittens utazásával kapcsolatos összes költséget, és már elnézést is kért az okozott kellemetlenségekért.
Még szorosabban együttműködünk majd ezentúl a melbourne-i földi kiszolgálóinkkal, hogy hasonló eset ne fordulhasson elő még egyszer
– nyilatkozta Alisha Armstrong szóvivő.
Forrás: CNN