Fotó: Shutterstock
március 27., 2024  ●  Utazás
Hamu és Gyémánt

Újabb éjszakai vonatjárat indul Európában, a legnépszerűbb fővárosokat köti össze

Kétségtelen, hogy az éjszakai vonatozás reneszánszát éljük: egyre többen választják ezt az opciót akár a nappali utazás, akár a repülés helyett. Nekik kedvez most a European Sleeper nevű cég legújabb járata, írja a Euronews.

A European Sleeper legújabb éjszakai vonatának köszönhetően az utazók Brüsszelben alhatnak el a hálókocsijukban, és reggel már Prágában ébredhetnek. A belga-holland vállalat Good Night Train nevű járata március 25-én indult el először a belga fővárosból Csehország központjába. Külön izgalmas, hogy útközben más népszerű városok mellett Amszterdamot és Berlint is érinti – és a vállalat nem tervezi, hogy egyhamar abbahagyja a terjeszkedést.

Ez is érdekelhet! 4+1 csodás úti cél, ahová hálókocsin is utazhatsz Budapestről

Célunk, hogy minden évben egy új útvonallal bővítsük a kínálatunkat, hogy továbbra is hozzájárulhassunk egy fenntarthatóbb európai közlekedési hálózathoz

– nyilatkozta Elmer Van Buuren társalapító. Szerinte az egyre népszerűbb utazási formát elsősorban a repüléssel kapcsolatos szégyenérzet táplálja – ugyanis egyre többen érzik magukat rosszul amiatt, hogy utazásaik drasztikusan növelik a szén-dioxid-kibocsátást.

Úgy gondolja, elengedhetetlenül fontos egy jó alternatíva a repülés vagy az autóhasználat helyett, a European Sleeper pedig pontosan ezt kínálja, ráadásul viszonylag alacsony költségek mellett. Szerinte egyébként a vonatok sokkal problémamentesebbek, mint a repülőgépek – többek között azért, mert általában a célpontok központjait érintik. Ugyanez a városoktól távol fekvő repülőterek miatt a légiközlekedésről nem mondható el.

Régebben sokkal több éjszakai vonat közlekedett, mint manapság, és szeretném visszahozni őket. Az emberek nyugodtan alhatnak, miközben szállítják őket, majd kipihenten ébredhetnek fel egy új városban

– tette hozzá.

Ajánljuk figyelmedbe! A vasútállomás, ahol akár naponta egymillió ember is megfordul

A Good Night Train minden hétfőn, szerdán és pénteken 19:22-kor indul Brüsszelből. Első megállója Antwerpen, majd Rotterdamon és Amszterdamon keresztül éri el Németországot. Itt először Berlinben, majd Drezdában is megáll, végállomása pedig Prága, ahová másnap reggel 10:56-kor ér el.

A European Sleeper már a sokadik résztvevő a hálókocsis járatok népszerűsítéséért folytatott versenyben. Hazánkból a MÁV járataival is kedvező áron juthatunk el európai desztinációkra ezzel a módszerrel, de kontinens-szerte is számos lehetőségünk van kipróbálni az éjszakai vonatozást.

Nyitókép: Fotó: Shutterstock

A legfontosabb hírekért iratkozz fel hírlevelünkre!

Hozzáférhetőségi eszközök