Az adómentes országok sokak számára paradicsomnak tűnnek, hiszen ki ne szeretne olyan területen élni, ahol a különböző bevételeket és kiadásokat nem terhelik az adók. A Drive most a nemzetközi utazók biztosításaival foglalkozó William Russell cég összeállítását szemlézte, amelyből kiderül, hogy mely adómentes országokban marad a legtöbb pénz a zsebünkben egy-egy hónap végén.
Magyarországról nézve még elképzelni is nehéz, hogy léteznek olyan országok a világon, ahol csak minimális, egyes esetekben pedig semennyi adót nem kell fizetni a dolgozóknak. Az úgynevezett adóparadicsomok rendkívül népszerűek a tőkeberuházások és a vállalkozások körében, de magánszemélyként is meglepően sok pénzt spórolhatunk meg azzal, ha egy ilyen országban vállalunk munkát.
Ezt is olvasd el! Dubajon és Kataron túl! 4 kevésbé felkapott közel-keleti ország, amit érdemes meglátogatni
Ománban átlagosan 340 ezer forint marad a zsebünkben a hónap végén
Fotó: ShutterstockA Drive összeállítása szerint a legjobban Ománban járunk, ahol az átlagos fizetés körülbelül 850 ezer forint, az albérletárak 180 ezer forint, az egyéb kiadások pedig 320 ezer forint körül mozognak. Így
az itt dolgozók zsebében a hónap végén nagyjából 340 ezer forint marad.
A lista második helyén Kuvaitot találjuk, ahol az átlagkereset meghaladja az 1 millió forintot.
Az országban a lakhatás közel 300 ezer, a megélhetés pedig nagyjából 315 ezer forintot visz el. Ez azt jelenti, hogy a kötelező költségek befizetése után is nagyjából 440 ezer forintunk marad.
Bahreinben az adózási rendszer miatt 125 ezer forint marad egy helyi zsebében
Fotó: ShutterstockA harmadik helyen Bahrein áll,ahol a megélhetés egy hónapban körülbelül 370 ezer forint körül alakul, míg az átlagfizetés 828 ezer forint körül mozog, így a végén 125 ezer forint marad egy átlag helyi zsebében a hó végén.
Ez is érdekelhet! Velencében jövőre még szigorúbb intézkedést vezetnek be a turistáknak
Az első tíz helyen mindössze egyetlen európai államot találunk, Monacót, ahol azonban köztudottan rendkívül drága a mindennapi élet, így közel sem járunk olyan jól, mint az előbb említett országokban.