Szorongás.

Ez a generáció szorong a legtöbbet a munkahelyén, ebből pedig nagy baj lehet a jövőben

Egyre több kutatás foglalkozik a munkavállalók stresszszintjével – az eredmények pedig meglepően alakulnak.


A pandémia miatt kialakult „home office világ” okán az elmúlt időszakban számos szervezet foglalkozott a munkavállalók mentális egészségének vizsgálatával.

Az amerikai Gallup nevű cég 2022-es felmérése a kanadai és amerikai munkavállalók stresszszintjére volt kíváncsi, a tanulmányból pedig kiderült, hogy az alkalmazottak 52%-a napi szintű munkahelyi stressznek volt kitéve, ami rekordértéknek számít – írja a Haszon.

Ez is érdekelhet: 6 bizarr szakma, amely napjainkban már nem létezik

Ez összhangban van a brit Egészségvédelmi és Biztonsági Végrehajtó Hatóság statisztikáival, amely alapján 14%-kal nőtt a munkahelyi stresszel, szorongással és depresszióval küzdők száma a járvány kitörése óta.

A szorongás ráadásul a legfiatalabb munkavállalókat sújtja a leginkább, ugyanis a Calm nevű meditációs app felmérése szerint az 1995 után született alkalmazottak 58%-a szorongott szinte folyamatosan, munkahelytől függetlenül. Ez az adat azért is számít aggasztónak, ugyanis az Y generáció (1980 és 1996 között születettek) 39%-a vallott ugyanígy.

A Z generáció nagyjából a távmunka elterjedésével egyszerre lépett be a munkaerőpiacra, tagjai pedig emiatt sokszor nem megfelelő munkahelyi tréninget kapnak. Ráadásul ahelyett, hogy személyesen ismerkednének meg kollégáikkal és az ő professzionális hozzáállásukkal, meg úgy általában azzal, hogyan mennek a dolgok egy átlagos munkahelyen, rengeteg dolgot saját kútfőből kell megoldaniuk

– írja a cikkében a Haszon.

Ez ráadásul a munkavállalók teljesítményén is meglátszik, ugyanis több kutatás is azt igazolta, hogy a szorongó egyének jóval kisebb hatékonysággal végzik el a feladataikat, és kevesebb kockázatot is vállalnak.

A figyelmetekbe ajánljuk