Szódabikarbóna gargalizálás
Bár a sós vízzel való gargalizálás elterjedtebb, a szódabikarbóna-sós víz keverékével való gargalizálás is segíthet a torokfájás enyhítésében. Elpusztíthatja a baktériumokat és megakadályozhatja a gombák szaporodását. Naponta háromszor vagy négyszer érdemes használni, utána pedig sima vízzel érdemes kiöblíteni a szájüreget.
- 1 csésze meleg víz
- 1/4 teáskanál szódabikarbóna
- 1/8 teáskanál só
Ez még érdekelhet: Elkerülnéd a betegséget? Az 5 legjobb immunerősítő az őszre
Kamilla tea
A természetesen nyugtató hatású kamillateát régóta használják gyógyászati célokra, többek között torokfájás kezelésére. Gyulladáscsökkentő, antioxidáns és összehúzó tulajdonságokkal rendelkezik. Fogyasztása serkentheti az immunrendszert is, hogy segítsen a szervezetnek leküzdeni a torokfájást kiváltó fertőzést.
Görögszéna
A görögszéna számos formában kapható. Ehetsz görögszénamagot, kenheted a bőrödre a görögszéna olajat, vagy ihatsz görögszéna teát. A görögszéna tea a torokfájás remek ellenszere.
Egy 2018-as szakirodalmi áttekintés bizonyítja a görögszéna gyógyító erejét, a torokfájás mellett számos esetben nyújt segítséget.
- Enyhíti a fájdalmat, például a menstruációs görcsöket,
- elpusztítja az irritációt vagy gyulladást okozó baktériumokat,
- hatékony gombaölőszerként szolgál,
- elősegíti a szoptatást.
Mályvacukor gyökér
A mályvacukor gyökér, egyfajta gyógynövény, amely egy nyálkaszerű anyagot tartalmaz, ami bevonja és megnyugtatja a begyulladt torkot. A mályvacukor gyökér hatékony lehet a légutak irritációjánál, amelyhez torokfájás is tartozhat. A mályvacukor gyökér kapható gyógyteaként, tinktúraként, szárítva és kapszula formájában is.