Csontváz.

Teljesen megváltoztathatja az evolúcióról alkotott képünket ez a temetkezési lelet

Dél-afrikai paleontológusok bejelentették, hogy megtalálták a világ legrégebbi ismert temetkezési helyét, amelyet az ember távoli rokonai létesítettek.


A Lee Berger paleoantropológus vezette csapat elmondta, hogy egy fára mászó, kőkorszaki hominida-típus, a Homo naledi több példányára bukkantak mintegy 30 méter mélyen a föld alatt eltemetve egy Johannesburg közelében található barlangrendszerben.

Ezek az eddigi legősibb temetkezések, amelyeket a hominológiai feljegyzésekben eddig feljegyeztek, és minimum 100 000 évvel korábbiak, mint a Homo sapiens temetkezések bizonyítékai

– írták a tudósok az eLife című, még lektorálandó és előzetesen publikálandó tanulmánysorozatukban.

Ez is érdekelhet: Több ezer éves sziklasírokat tártak fel Egyiptomban

Ezek az eredmények azért számítanak óriási dolognak, mivel alaposan megkérdőjelezik az emberi evolúció „menetrendjét”, ugyanis a kutatók eddig úgy gondolták, hogy az ember ezen ősei képtelenek lettek volna olyan összetett cselekedetekre, mint például a temetkezés.

Erre jó példa, hogy az eddig legrégebbinek titulált, a Közel-Keleten és Afrikában talált temetkezési helyek körülbelül 100 000 évesek voltak, de már korábban is azt gondolták, hogy ez a szertartásforma jóval régebben keletkezett.

Azok a leletek, amelyeket Berger és kutatótársai Dél-Afrikában találtak, legalább i. e. 200 000-re datálható.

Ezek a felfedezések azt mutatják, hogy a temetkezési gyakorlat nem korlátozódott a H. sapiensre vagy más, nagy agyméretű homininokra

– mondták a kutatók.

Fontos azonban megjegyezni, hogy ezeket az eredményeket még meg kell erősíteni, mielőtt hivatalosnak tekinthetnénk őket.

Forrás: Science Alert

A figyelmetekbe ajánljuk