hologram
Fotó: Getty Images

A kép illusztráció.

A nő, aki egy hologramhoz megy feleségül

Az Amszterdamban élő katalán művész, Alicia Framis lesz az első nő, aki egy mesterséges intelligencia által generált hologramhoz megy feleségül. A szokatlan szertartásra nyáron egy rotterdami múzeumban kerül sor.


Képzeljünk el egy olyan párt magunknak, aki mindig ott van, amikor szükségünk van rá, de mégsem fejez ki semmilyen érzelmet. A mesterséges intelligencia nyújtotta robotok és egyéb más technológiák ugyan támogathatják az embert, de van amiben nem tudnak segítségünkre lenni: az érzelmek viszonzásában.

Ez is érdekelhet: Szakértők ezt várják a mesterséges intelligenciától 2024-ben

Alicia Framis virtuális – hologram képében megalkotott – partnere azonban egy új dimenziót nyithat az MI és az emberek kapcsolatában. A hologram egy olyan kifinomult technológia szüleménye, amelynek profilját a nő előző kapcsolatait analizálva úgy alakították ki, hogy Framis minden érzelmi igényét képes legyen kielégíteni.

A művész célja, hogy saját magánéletén túlmutatva egy olyan forgatókönyvet tükrözzön, amely hamarosan széles körben válhat hétköznapivá.

A mesterséges intelligencia még mindig szorosan kapcsolódik a tudományhoz, és hiányzik belőle a költészet, a művészet és az emberi érzelmek melegsége

magyarázza az alkotó a honlapján található nyilatkozatában.

Ezt is nézd meg! Tudósok olyan hologrammot fejlesztettek ki, amit meg tudunk érinteni

A nyári esküvőt a rotterdami Depot Boijmans Van Beuningen múzeum tetején rendezik meg majd, ahol Framis egy dokumentumfilmet is le szeretne forgatni:

Szeretném megmutatni, hogy miképp lehet a hologramot integrálni a mindennapi életembe.

Együttélésük bizonyítékaként számtalan tartalmat is megoszt Instagram-oldalán, ahol ő és AILex együtt jelennek meg.

A nő szerint az intimitás megélése is már valóság ezekkel a technológiákkal:

A szerelem és a szex robotokkal és a hologramokkal elkerülhetetlen valóság lesz hamarosan. Nagyszerű társak lesznek, és képesek az empátia kifejezésére. Ahogy a telefonok megmentettek minket a magánytól és kitöltötték az űrt az életünkben, a hologramok mint interaktív jelenlétek az otthonunkban még tovább fejleszthetik ezt. Egy barátom özvegy, és nehezen tudja pótolni a férje hiányát. Szerintem a mesterséges intelligencia jó lehetőséget ad azok számára, akiknek társaságra van szükségük.

Framisnak nem ez az első tapasztalata, hogy nem emberi, tudományos elemeket épít be mindennapjaiba. 1996-ban ő lett az első művész, aki együtt élt egy Pierre nevű próbababával. Az így létrejött „Cinema Solo" című kiállítás 36 fotóból, valamint a Framis és a baba közötti párbeszédből állt össze.

A figyelmetekbe ajánljuk