Az orvostudomány az 1900-as évek elején igencsak megkérdőjelezhető volt. Nagyrészt kemény drogokból állt, amelyeket az ésszerűnél jóval nagyobb adagokban adtak, és szinte minden betegségre a kokaint vagy az opioidokat írtak fel a betegeknek. Az pedig, hogy hatásosak voltak-e nem túl nehéz kitalálni.
Ez is érdekelhet:Kólatörténeti kisokos: tartalmazott-e a Coca-Cola valaha is kokaint?
Talán semmi sem volt olyan erős, mint ez a 19. század végi „egyéjszakás köhögés elleni szirup", amely nemrég terjedt el az interneten bizarr összetevői miatt. A szer olyan erős drogokat tartalmazott, mint a kannabisz, a morfium és a kloroform, az alkoholról nem is beszélve – írja IFLScience.
Nem egészen világos, hogy mikor készült az üveg, de a Kohler Manufacturing az 1880-as évektől kezdve gyártotta a szirupot, az ilyen típusú gyógyszerek pedig jellemzőek voltak az 1900-as években. Annyi biztos, hogy 1906 után készülhetett, hiszen a gyártó betartotta az 1906-os élelmiszer- és gyógyszerörvényt, amely előírta a vállalatok számára, hogy az összetevőket feltüntessék a csomagolásokon.
Érdekes módon, abban az időben a morfiumot, a heroint és más mákszármazékokat fájdalomcsillapításra és köhögéscsillapításra használták. A kloroform állítólag szintén segített a köhögés ellen, és elálmosította a beteget (talán egy kicsit túlságosan is), az alkohol és a kannabisz pedig segített a köhögés csillapításában, szintén az alvás elősegítése érdekében.
Ám idővel az opioidok szabályozottabbá váltak, a kloroform használatát pedig leállították, miután az FDA 1976-ban megállapította, hogy növeli a szívmegállás és a rák kockázatát, így a köhögés elleni szirupok összetevői jócskán megváltoztak az 1900-as évek végén, de még mindig rengeteg példa van vad gyógymódokra.