A Csendes-óceán nyugati részén található Guam-szigeten élő madarat egy elképesztően összetett fajmentés után sikerült megmenteni a kipusztulástól.
Az IFL Science számol be a sikertörténetről, amely a guami jégmadarakról szól. Az apró szigeten élő állat évtizedekkel ezelőtt majdnem kipusztult a természetes élőhelyéről, de lelkes madármentőknek nemrégiben sikerült néhány egyedet visszatelepíteni.
A portál információi szerint a szigeten élő madár közel teljes kipusztulását egy ember által behurcolt invazív faj, a barna fakígyók egyedei okozták, amik tucatszámra pusztították a színes tollazattal bíró jégmadarakat.
Ezt is olvasd el! Fényes nappal szúrták ki az éppen vadászó bükki vadmacskát – videó!
A madarakat a szigetre betelepített kígyók pusztították tucatszámra
Fotó: Shutterstock
A madármentőknek azonban sikerült 29 egyedet áttelepíteni máshova, ezzel megóvva az életüket.
Mindössze ugyan alig harminc egyeddel kezdték a faj megmentését, ma már több mint 127 felnőtt állat él 25 különböző intézményben.
A portál beszámolója szerint nemrégiben pedig hat – eredetileg az Egyesült Államok más pontjain nevelkedett madarat – visszaengedtek az eredeti élőhelyére. A visszaengedett állatokat teljes körű orvosi vizsgálatnak vetették alá, mielőtt szabadon engedték volna őket és nyomkövetőt is szereltek rájuk, így képesek pontosan követni, hogy éppen merre járnak.
A szakértők természetesen abban bíznak, hogy az első hat egyednek sikerül újra akklimatizálódnia az eredeti élőhelyén.
Ez is érdekelhet! Az egész internet odavan Pestóért, a bébipingvinért, aki már most nagyobb szüleinél
A madarakat egyébként nem is Guam-szigetén, hanem a Palmyra-atoll nevet viselő korallzátony környékén engedték szabadon, hiszen az eredeti élőhelyükön még mindig rengeteg a barna fakígyó, ami potenciális veszélyt jelenthet a madarakra nézve.