egy dolgozó nőnek különféle plusz feladatokat adnak
Fotó: Shutterstock

Soha nincs elég időd semmire? Erre a 4 dologra figyelj oda

Folyton azon tűnődsz, miért nincs elég időd? Most összegyűjtöttük, miért lehet ez így, és mit tehetsz ellene!


Manapság szinte becsületbeli jelvényként viseljük az elfoglaltságot. Ha nem vagy elfoglalt, az mintha azt mutatná, hogy nem vagy elég fontos és sikeres. Heti 50-60 órát dolgozol, mellette edzel, egészségesen táplálkozol, szociális életet élsz, olvasol, időt töltesz a családoddal, szórakozol, étterembe jársz, és még sorolhatnánk.

Persze érthető, hogy amikor az ébren töltött életed ilyen nagy részében dolgozol, akkor ott a nyomás, hogy a munkán kívüli értékes órákat is hatékonyan, termékenyen töltsd el. A Good Men Project segítségével jártunk utána a problémának.

Ez is érdekelhet: 3 tipp, hogy a te gyerekeid se unatkozzanak a nyári szünetben

​1. Az idő hiányát te érzed

Mint kiderült, az időnyomás érzése nagyrészt szubjektív.

Egy 7000 ember bevonásával készült tanulmány is alátámasztotta, hogy az időstresszt egyszerűen csak érzékeljük. Azok az emberek, akik úgy érzik, hogy túlterheltek, változtathatnak a szokásaikon, és kevesebb órát tölthetnek bizonyos feladatokkal, hogy megelőzzék a túlterheltséget. Mindenkinek ugyanannyi órája van a héten. Az, hogy mit kezdünk ezekkel az órákkal, az okozza az érzést, hogy sosincs elég időnk.

Minden attól függ, hogyan osztod be ezt az időt.

​2. Időmenedzsment felsőfokon

Szeretnéd kezedbe venni az időd irányítását? Ehhez elengedhetetlen, hogy nyomon kövesd, hogy mit csinálsz. Tudd, hogy mennyi időre van szükséged konkrét feladatokra, és hogy ideális esetben hogyan szeretnéd beosztani a rászánt időt.

Majd mérd fel a hét folyamán, hogy mire fordítottad az idődet: vegyél elő egy papírlapot, és 15 perces bontásban jegyezd fel rá, hogy mit csinálsz a nap folyamán. Ha a tényleges és az ideális időtöltésed nem egyezik, akkor valamit változtatnod kell a viselkedéseden. Így tudni fogod, hová tűnt az időd, és mit tehetsz az idő optimalizálása érdekében.

Van egy ilyen mondás is: amit mérnek, azt menedzselik is.

Ha tovább olvasnál: Néhány applikáció, ami segít rendszerezni az időnket

​3. Tűzz ki prioritásokat!

tennival\u00f3list\u00e1t \u00edr egy n\u0151i k\u00e9z noteszba, mellette k\u00e1v\u00e9

Fotó: Shutterstock

Nem mindig könnyű fontossági sorrendbe állítani a feladatokat. de ha nem rangsorolod a számodra fontos feladatokat, és a nap végére nem végzel velük, úgy érezheted, hogy semmit nem tudtál elvégezni. Szóval ha rendet akarsz tenni, állítsd fel a prioritásaidat. Gondold át, mi az, ami most a legfontosabb számodra.

Nem helyezz előrébb dolgokat a prioritási listádon csak azért, mert valaki más fontosnak tartja őket. Majd haladj a magas prioritású dolgoktól az alacsonyabb prioritásúak felé, így produktívabb lesz az időkihasználásod.

​4. Állíts fel napi rutint!

Annak érdekében, hogy az idődet tényleg a prioritásaidhoz igazodva töltsd, érdemes elgondolkodni egy napi rutin felállításán. Így lehet, hogy észreveszed, hogy például órákat töltöttél a közösségi médián, vagy a lakótársaiddal való csevegéssel, olyan dolgok helyett, mint az énidő, a személyes fejlődésed.

Ne feledd: az időhiány csak felfogás kérdése. Ha fontossági sorrendet állítasz fel és betartod a terved, ez megelőzhető!


A figyelmetekbe ajánljuk