Kutya és gazdája

A kutatás szerint az állatok nemcsak a mentális, de a fizikai jóllétre is hatással vannak

Egy kutatás szerint a háziállatok nem csupán a mentális, de a fizikai jólléten is segíthetnek

A magány és az egyedüllét több kutatás szerint is negatív hatással vannak a mentális és a fizikai jóllétünkre egyaránt. Egy új felmérés szerint azonban viszonylag egyszerűen enyhíthetünk ezen, ugyanis kutatók bebizonyították, hogy a háziállatokkal töltött idő pozitívan befolyásolja az egészségi állapotunkat.


A New Atlas beszámolója szerint a vizsgálat során azt a két csoportot vizsgálták, akik a leginkább ki vannak téve a magánynak: ezek az idősotthonban élők, valamint a külföldi cserediákok voltak.

Ezt is olvasd el! Az ember legjobb barátai egykor: 5 kutyafajta, ami mára teljesen kihalt

A program során voltak, akik csak beszélgettek más gazdikkal a házi kedvenceikről, míg mások konkrét aktivitásokban, például kutyasétáltatásban vagy közös játékokban vettek részt.

A legnagyobb pozitív változást természetesen azoknál tapasztalták, akik aktívan bevonták az állatokat is a mindennapjaikba.

Azt találtuk, hogy mind az idősebb felnőttek, mind a nemzetközi diákok körében jelentősen csökkent a magány érzése, és mérhetően javult az egészségi állapotuk

– idézi a portál a kutatást vezető, Dr. Em Bouldot.

Különösen az élő háziállatok jelenléte segített megtörni a jeget, és megkönnyítette a résztvevők közötti beszélgetést.
Kutya \u00e9s gazd\u00e1ja

Az idősotthonban lakók mentális és fizikai jóllétére is hatással volt a kutyák közelsége

Photo by Tamas Pap on Unsplash

A Pets and People program megkezdése előtt és annak befejezése után a résztvevők kérdőíveket töltöttek ki, amelyek a társas kapcsolatok és közösségi kötődés érzését, a szubjektív jóllétet és mentális egészséget, a társas helyzetekben érzett magabiztosságot, valamint a magányosság szintjét mérték fel.

A résztvevők válaszai az interjúkérdésekre sokatmondónak bizonyultak. A kutatók megállapították, hogy a háziállatok iránti közös érdeklődés mélyebb és tartalmasabb beszélgetéseket eredményezett.

Száz százalék, hogy a közös érdeklődés segített beindítani a beszélgetést. Nincs társaságom, ezért nagyon élveztem, hogy az egyetemistákkal állatokról beszélgettünk, de persze más témák is szóba kerültek. Feldobott, és most már várom ezeket az alkalmakat

– idézi a New Atlas az egyik idősotthonban lakó résztvevőt.

Még több érdekesség! Nem figyel rád a kutyád? A tudósok szerint ezt a módszert kellene alkalmaznod

A portál arra is rámutat, hogy a program rendkívül költséghatékony, ugyanis

azok esetében, akik legalább 10 héten át részt vettek a kutatásban, személyenként 237 ausztrál dollárba, vagyis 53 ezer forintba került a vizsgálat.

A figyelmetekbe ajánljuk