Föld rakéták.

Az amerikai légierő megállította volna a Föld forgását – az emberiség húzta volna a rövidebbet

A hidegháború idején az amerikai légierő egy szokatlan védelmi stratégiát dolgozott ki.


Daniel Ellsberg, a RAND Corporation stratégiai elemzője egy 2017-ben megjelent könyvében, The Doomsday Machine: Confessions of a Nuclear War Planner (Egy nukleáris háború tervezőjének vallomásai) leírta, hogy egyes tervek szerint az Egyesült Államok a Föld forgásának pillanatnyi megállítását vizsgálta a szovjet atomrakéták miatti aggodalom kapcsán.

(..) A szovjet rakéták a tehetetlenségi pályájukon így megkerülnék vagy átrepülnének a tervezett célpontok felett. A szárazföldi megtorló erőnk megmenekülne, hogy – feltehetően, amikor a dolgok lenyugodnak és a Föld ismét normálisan forog – megtorló támadást hajtson végre a Szovjetunió városai és puha katonai célpontjai ellen

– írták a tervekben Daniel Ellsberg szerint.

Ez is érdekelhet: Akár túl is élheted a nukleáris támadást, ha van hozzá megfelelő menedéked

Ellsberg szakemberhez méltóan elkészítette a szükséges számításokat, és megállapította, hogy ehhez a művelethez 2.6 x 2.6 x 1021 kilogramm hajtóanyagra lenne szükség.

Ez körülbelül 500-szorosa a Föld légkörének.

Feltételezve, hogy ennyi hajtóművet meg tudnánk építeni, miután beindítanánk őket annyi ideig, amennyi a Föld forgásának megváltoztatásához szükséges, 500-szor annyi gázt juttatnánk a légkörbe, és ez mind hihetetlenül forró égéstermék lenne. Tehát még ha a célpontjaid túl is élnék az atomháborút, akkor is mindenkit elhamvasztana a bolygón szétterülő kipufogógáz

– írta Ellsberg.

Emellett arról sem érdemes megfeledkezni, hogy amennyiben a bolygónk forgása hirtelen megtorpanna, akkor egy több milliárd éves folyamatot szakítanánk meg, amelynek beláthatatlan következményei lennének mind a Földre, mind a maréknyi fennmaradt életformára nézve.

Forrás: IFL Science


A figyelmetekbe ajánljuk