A legoptimistább előrejelzések szerint is legalább másfél milliárd embert érint majd személyesen a klímaváltozás a következő 20 évben.
Vannak, akik „hisztiként”, „ócska trükként” tekintenek a klímaváltozásra, de az elmúlt napok heves esőzései és az előtte tapasztalt aszály remekül megmutatja, hogy nagyon is valós problémáról van szó. A kutatók ugyan évek óta ecsetelik az éghajlatváltozás negatív hatásait, a Science Alert által közölt kutatás minden eddiginél komorabb képet fest a jövőről.
A Nemzetközi Klímakutató Központ legújabb felmérései szerint ugyanis a következő húsz évben négyből három ember életét személyesen is érinteni fogja az extrém időjárás.
Ha a legenyhébb előrejelzésekkel számolunk, akkor is legalább másfél milliárd ember életét teszi majd tönkre a klímaváltozás két évtizeden belül
– idézi a portál Bjørn Samset kutatót. A férfi hozzáteszi, hogy
ehhez már most jelentős mértékben vissza kéne fognunk az üvegházhatású gázok kibocsájtását, erre azonban – a jelen állás szerint – nagyon kevés az esély.
Ajánljuk figyelmedbe! Ismét feltűnt hazánkban a sarki fény
Carley Iles és munkatársai a különböző modellezések nyomán arra a megállapításra jutottak, hogy
ha nem következik be drasztikus változás a Föld lakosságának hozzáállásában, akkor az extrém időjárás következményei a Föld népességének 70 százalékát érinteni fogják.
Az idei évben az aszályok a termést is megtizedelték
Photo by Md. Hasanuzzaman Himel on UnsplashAz egyetlen jó válaszunk erre az eshetőségre az, ha felkészülünk rá időben. Nem érdemes abba a hitbe ringatni magunkat, hogy valami csoda folytán a visszájára fordul a globális felmelegedés vagy egyszerűen magától megoldódik a klímaválság. Már most elő kell készülnünk ennél sokkal, de sokkal rosszabb időjárási körülményekre
– mondja Samset.
Ez is érdekelhet! Megbolondult az időjárás: virágzik a bolygó egyik legkietlenebb sivataga
A portál emlékeztet, hogy az extrém időjárás az idei év eddigi kilenc hónapjában is megmutatta, hogy mire képes. A Kopernikusz klímaváltozással foglalkozó intézete szerint az idei nyár volt a valaha mért legmelegebb a Föld északi féltekén, de a bolygó déli féltekén is rekordmelegeket mértek a télen.
Mindez komoly aszályokat okozott, ami megtizedelte a termést és hosszú távú gazdasági visszaesést eredményezett. Ezen felül egyre többen vannak, akik emiatt nem jutnak megfelelő mennyiségű élelmiszerhez, miközben az elmúlt napokban heves esőzések követeltek emberéleteket a környező országokban.