lakásfelújítás, falfestés

5 tipp, hogy ne őrüljünk bele teljesen a lakásfelújításba

Bár tavasszal sokan döntünk a lakásfelújítás mellett, a végére a legtöbben megbánjuk, hiszen általában tovább tart, mint ahogy terveztük. Kényelmetlen és még a szomszédokkal is meggyűlik a bajunk. Vagy mégsem? Mutatunk 5 lakásfelújításhoz kapcsolódó tippet, hogy a renoválás végül jó élmény legyen.



​​Tervezzünk költségvetést!

Igen! A színek, a formák és a minták valóban fontosak, mielőtt azonban ezekkel kapcsolatban meghozzuk a döntést, járjuk körbe a különböző üzleteket és áruházakat, majd mérjük fel a lehetőségeinket – leginkább pénzügyi szempontból. Sokkal stresszesebb lesz az egész felújítási folyamat, ha folyamatosan azon aggódunk, hogy vajon mennyit kell még a végéig költenünk.

Egy előre, alaposan megtervezett költségvetés azonban sok terhet levehet a vállunkról.

k\u00f6lts\u00e9gterv

Illusztráció.

Shutterstock

Ne kapkodjunk a megfelelő szakember kiválasztásával!

Sokan beleesünk abba a hibába, hogy az első szembejövő szakember ajánlatára igent mondunk, pedig ez nagy hiba. Adjunk magunknak időt, és kérjünk be több ajánlatot is – még akkor is, ha ez azzal jár, hogy később kezdődnek meg a munkafolyamatok.

A legfontosabb tipp a szakember kiválasztásával kapcsolatban azonban mégiscsak az, hogy ne bólintsunk rá semmire referenciák nélkül. Adott esetben akár el is kérhetjük az előző munkáltatónak az elérhetőségeit, hogy első kézből kapjunk információkat. Amennyiben ezt megkapjuk, érdeklődjünk, hogy milyen munkát végzett a szakember. Ha viszont nem, akkor máris sejthetjük, hogy milyen választ kapnánk a vonal másik végéről.

​Együtt, és ne külön-külön vizsgáljuk a színeket és a fényeket!

Miért? Mert a kettő befolyásolja egymást! Mindig végezzünk a fal egy kisebb területén próbafestést, majd nézzük meg, hogy a megszáradt szín milyen hatást kelt természetes, valamint mesterséges fényben. Amennyiben nem vagyunk elégedettek a végeredménnyel, cseréljük le a színt, vagy keverjünk belőle másik árnyalatot. Addig próbálkozzunk, amíg meg nem találjuk a számunkra megfelelőt.

lak\u00e1sfel\u00faj\u00edt\u00e1s, falfest\u00e9s f\u00e9nyekkel

Illusztráció.

Shutterstock

​Figyelmeztessük a szomszédokat!

Ha társasházban élünk, szóljunk a szomszédoknak, hogy mire készülünk. Ne felejtsük el jelezni nekik, hogy a felújítás – előre láthatólag – meddig tart. Így elkerülhetjük a kéretlen panaszleveket, valamint úgy általában a konfliktusokat.

Csinálhatunk akár egy kifejezetten erre a célra létrehozott e-mail címet is, amin keresztül a szomszédaink jelezni tudják, ha már nagyon zavaróak vagyunk.

Készüljünk a diszkomfortra!


Ez talán az egyik legfontosabb tanács, amit adhatunk: a lakás felújítás kényelmetlenséggel jár. Ha azonban lélekben is felkészítjük magunkat erre a folyamatra, sokkal könnyebben átvészelhetjük a felújítási időszakot.

A tartalom elkészítését a Masterplast támogatta.

A figyelmetekbe ajánljuk